Dekorasyon Tavsiyeleri, Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma Odası Dekorasyonu Tavsiyeleri | Küçük Büyük Odalar

oturma odası dekorasyon tavsiyeleri

Ailemiz ve arkadaşlarımız ile evimizde en çok vakit geçirdiğimiz yer neresidir diye sorulsa cevap kesinlikle oturma odalarımız olacaktır. Konu Oturma Odası Dekorasyonu olduğunda dekoratif anlamda göze hoş geliyor olmasıyla birlikte rahatlık, işlevleri gibi birçok detay bulunmaktadır. Hometsy ekibi olarak sizler için dekorasyon önerileri başlığı altında bir çalışma hazırladık.

Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odası dekorasyonu, en çok vakit geçirdiğimiz mekanlardan olduğu için konfor açısından oldukça önemlidir. Bu sebeple bir yaşam alanı dekore ederken dikkat etmemiz gereken birçok püf nokta vardır.

Peki, oturma odası dekorasyonunda nelere dikkat edilmeli? Öncelikle dekore edilecek alanın ölçüsü ve yapısı oldukça önem arz etmektedir. Odanın boyutlarına ve şekline göre kullanışlı bir oda planı çıkartmak dekorasyon aşamalarından ilki olmalıdır. Peki, dekorasyonda ölçü almanın önemi nedir sorusunun cevabı ise alacağımız eşyaların, bütçemizin ve kişisel dekorasyon tarzımızın yollarının burada kesişecek olmasıdır.

küçük oturma odası

Ev Dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken birçok önemli detay ve teknik kısım bulunmaktadır. Bunlar çoğu zaman sıkıcı gelmekle birlikte evim gerçekten böyle mi olmalı sorusuna cevap aratmaktadır. Biz hometsy ekibi olarak, her evin her yaşam alanın bir hikayesi olması ve herkese özel bir dekorasyon stilinde olmasını önemsemekteyiz. Unutmayın, mutlu olmadığınız, iyi hissetmediğiniz evin bir başkası tarafından beğenilmesi totalde bakıldığında sizi mutlu etmeyecektir.

Online Oturma Odası Dekorasyonu, hizmetimizi incelemek için tıklayınız.

Büyük Oturma Odası Dekorasyonu

Konu ev dekorasyonu olduğunda gözden kaçan birçok detay bulunmaktadır. Ama unutmayın, güzellik detaylarda gizlidir. Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim… Şöyle ki, güzel işlemeli detaylara sahip oturma grubunuzun üzerinde ki yastığın, koltuk örtülerinin, mekanınızı canlandıracak göz alıcı renk detaylarına kadar birçok ince ve emek isteyen dekoratif unsurlar bulunmaktadır.

modern oturma odası takımı

Büyük Oturma Odası Dekorasyonu yapılırken, elimizde bulunan eşyaları doğru olarak konumlandırmak oldukça önemlidir. Mobilya seçimi yapılırken, kişisel dekoratif zevkler ön planda tutularak odamızın ölçülerine uygun seçimler yapılmalıdır. Tabi, yine dekorasyonun altın kuralı olan “işlevsel” olmayı unutmuyoruz. Gününüzün büyük bir kısmını geçireceğiniz ve uzun yıllar kullanacağınız eşyaları seçerken oldukça seçici hareket etmek gerekir. Büyük oturma odalarını dekore ederken, odanızın ölçülerine göre üçlü ikili ve tekli koltukları grup olarak kullanabilirsiniz. Eşyaların yerleşim şeklide bir hayli önemlidir. Koltuk, TV yerleşimi, çay ve kahvelerinizi koyabileceğiniz sehpa ya da orta sehpa seçimi birbirleriyle orantılı olmalıdır.

Salon Tasarımı Dekorasyon Paketi, Online iç mimarlık hizmetimizi görüntülemek için tıklayınız.

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu

küçük ev dekoratif ürün

Yaşam alanı olarak kullanacağınız oturma odasının ölçüleri küçükse, eşya seçimini ve yerleşimin bu ölçülere dikkat ederek yapmalısınız. Büyük oturma odaları için 3’lü koltuk, büyük koltuk grupları tercih edilir.

Peki küçük oturma odası dekorasyonu nasıl olmalı? Küçük oturma odaları için odanın ölçüleri de uygun bir köşe koltuk daha işlevsel olacak ve odanızın daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Aynı şekilde TV nizi yerleştireceğiniz ünite seçimi de bu noktada önemlidir. Büyük ünite seçimi odanızın olduğundan daha küçük görünmesini sağlayacak ve kullanımı daha zor olacaktır.

Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Dekorasyon Rehberi, başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız.

İçeriğimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Hometsy ekibi olarak yeni mezun iç mimar ve tasarımcı arkadaşlarımıza destek olmak amacıyla onların araştırma ve öğrenme duyularını geliştirmek üzere blog içerikleri hazırlamalarına teşvik etmekteyiz. Dekorasyon konusunda okumamız öğrenmemiz gereken birçok detay bulunmaktadır. Aklınıza takılan sorular için bize ulaşmaktan çekinmeyiniz.

Değerlendirme

Oturma Odası Dekorasyonu Tavsiyeleri | Küçük Büyük Odalar” ile ilgili yorum;

  1. derinc dedi ki:

    dekorasyon tavsiyeleriniz oldukça sıcak samimi ve güzel teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir