Dekorasyon Tavsiyeleri

Evinizi Büyük Gösterecek Tavsiyeler | Dekorasyon Rehberi

Evinizi Büyük Gösterecek Tavsiyeler

Dekorasyon Tavsiyelerine devam ediyoruz. Hometsy ekibi olarak evinizi güzelleştiren tavsiyeler vermeye devam ediyoruz. Bugün ki yazımızda Evinizi Büyük Gösterecek Tavsiyeler vereceğiz.  Malum pandemi günlerinde, mübarek Ramazan Bayramı öncesi siz kıymetli dostlarımıza evlerini güzelleştirmek için tavsiyeler vermek istiyoruz.

Evinizi Büyük Gösterecek Tavsiyeler

Hadi, gelin sizlerle evinizi nasıl daha büyük gösterirsiniz diye birlikte bir düşünelim, sıkı tutunun başlıyoruz. Evinizi olduğundan daha küçük göstermeye yaptığınız Dekorasyon Hataları sebep olmuş olabilir, yaşam alanlarımız bizim için önemlidir. Elimizden geldiği kadar her m2’yi verimli kullanmalıyız. Aşağıda Küçük Evleri İçin Dekorasyon önerilerimizi görebilirsiniz.

Ofis Tasarımı Dekorasyon Paketi, hizmetimizi görüntülemek için tıklayınız.

  • Işığın önemine dikkat edilmeli
  • Dekorasyonda paravan paneller kullanılması
  • Renk uyumu
  • Akıllı mobilya sistemleri
  • Perde ve diğer bölücüler ile akıllı alanlar yaratmak
  • Akıllı çözümler sunan depolama alanları
  • Mobilyaların konumlandırılmasına dikkat edilmeli
  • Renk seçimi ve yine renk seçimi 

Yatak Odasını Grupları

Küçük Evler İçin Dekorasyon Tavsiyeleri

Küçük Evler İçin Dekorasyon yapılırken normal dairelere göre daha yoğun bir planlama süreci olması gereklidir. Baştan uygulanacak Dekorasyon Planı, konsept tasarım gibi unsurlar alan ölçülerine dikkat edilerek, uygun ürünlerin seçimi ile yapılmalıdır. Evinizi Büyük Gösterecek Tavsiyeler denilince klişelerden uzak, her yeni ev ve yaşam alanı için ayrı özel bir plan hazırlanmalıdır. Unutmayalım, önemli olan eldekini verimli kullanmaktır.

Cam Bölmelerinin Getireceği Havayı Bir Düşünün

Odanın yalnızca bir kısmı pencereli ise (ve gizlilik bir sorun değilse), cam panelli bir bölme deneyin; bu değişiklik bir boşluğa yeterli miktarda ışık ayrımı eklerken, yine de bol miktarda ışığın geçişine izin verecektir.

Becerikli Olmak Önemli

Yatak odanızda kıyafetlerinizi değiştirirken biraz mahremiyet sağlamak için kısmi bir oda bölücü olması amacıyla bir paravan kullanın ve konuklar geldiğinde ekstra oturma için küçük ölçülere, şık bir kanepe tercih edin.

Yalnızca Tek Bir Renk Kullanın

Yani küçük bir beyaz kutuyu yaşamak için uygun bir şeye dönüştürmeniz mi gerekiyor?

İşte planınız. Oturmadaki farklı zeminler, mekanın da “odaları” olduğu fikrini güçlendirir. Zeminlerinizi tekrar yapmak istemiyorsanız, uygun renkte bir halı eklemeniz yeterlidir.

Akıllı mobilya sistemleri

Gizli Yataklı Yatak Odasını Grupları

Stüdyo daireniz hem küçük bir oturma alanına hem de yatağa uyacak kadar küçükse, bir DIY tekerlekli yatak veya altında geri çekilebilir bir yatak bulunan sağlam bir platform düşünün.

Kapı Üstü Perde Modelleri

Kayar bir kapının takılması oldukça fazla bir yer kaplayacaktır, bu yüzden yerine, yatağın etrafında gizlilik yaratmak için bir perde asın. Daha şeffaf bir kumaş, ışığın hala içinden geçebileceği ve odayı daha aydınlık göstereceği ve dolayısıyla odanızı daha büyük göstereceği anlamına gelir.

Fonksiyonel Depolama Alanları Bulunan Mobilya Grupları

Unutmayın, açık raflar dikey alanınızı kullanmanın harika bir yoludur.

Yenilikçi, modern mobilya gruplarını incelerseniz eğer, çoğusunda akıllı depolama çözümleri bulunmaktadır.

Yatağınız Kapıdan Uzak Olmalı

Kapının girişinde ki köşeyi oturma alanına sahip bir giriş yolu olarak düzenleyin. Sonra yatağınızı kapıdan mümkün olduğunca uzağa götürün. Ayrıca, yatağın yanındaki boşlukların, komodin kullanımına çok uygun olacağını unutmayın.

Odalarınızın Uyumlu Olmasına Dikkat Edin

Aynı renkte boyayı boşluk boyunca kullanmak, uyumlu görünmesini ve bir bütünlük oluşturmasını sağlar. Mavinin tonları uyku alanını belirginleştirir.

Sonuç

Küçük Evlerin Dekorasyonu, sanıldığından önemli ve dikkat gerektiren, içerisinde bir dizi planlama ve pratik çözümler gerektiren bir işlemdir. Tamda bu yüzden Hometsy olarak, ihtiyacınız olduğunda Online Dekorasyon hizmetlerimiz ile sizin yanınızdayız. Tamamıyla online, kolay ve pratik iç mimarlık hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz bir tık uzağınızdayız.

Değerlendirme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir