Dekorasyon Tavsiyeleri, Salon Dekorasyonu

Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Dekorasyon Rehberi

salon dekorasyonu

Salon dekorasyonu evlerimizde gün içinde vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz yer olduğu için oldukça önemlidir. Bu sebeple eşya seçimi ve Salonun Nasıl Dekore edileceği uzun yıllar kullanım için özenle yapılmalıdır. Hometsy ekibi olarak, ev tasarımı, ofis dekorasyonu gibi hizmetlerimiz yanında sizlere birbirinden özel ev dekorasyonu fikirleri vermekteyiz.

Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

salon mobilya takımı

Salon Dekorasyonu Modellerini incelediğimizde sıklıkla göze hoş gelen, dikkat çekici ürünlerin kullanıldığını gözlemliyoruz. Evin en önemli kısımlarından olan salon dekorasyon tavsiyeleri nasıl uygulanır sorusuna birlikte cevap arayalım.

Online Ev Tasarımı paketlerimizden olan, Salon Dekorasyon hizmetimizi incelemek için tıklayınız.

Geçmişten günümüze salonlar misafirlerimizi ağırladığımız ve hoş vakit geçirilen, özenle dizayn edilmiş mekanlardır. Bu nedenle Salon Dekorasyonu Tavsiyeleri uygulanırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Salon Dekorasyonu Örneklerinde dikkat edilmesi gereken unsurlar şunlardır;

  • Salonun ölçüsü,
  • Odanızın şekli,
  • Ne sıklıkta misafir ağırladığınız,
  • Ek bir oturma odanız olup olmaması

gibi detaylar Ev Dekorasyonunda oldukça önemlidir. Kullanılacak eşyalar bu dekorasyon fikirleri doğrultusunda seçilmeli ve dekore edilmelidir. Evinizin Salonunun ölçüsü, içinde kullanılması planlanan eşyaların hacmi için en önemli husustur.

Büyük Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

salon dekoratif ürünler

Evimizin vitrini denilebilecek salonlarımızda, kendimizin ve misafirlerimizin konforu için en ideal ortamı oluşturmaya çalışırız. Salon ölçüleri büyükse, salon dekorasyon modeli nasıl olmalı sorusuna verdiğimiz iç mimari tasarım hizmetlerinde şöyle cevap aramaktayız.

Televizyon Ünitesi Dekorasyonu Nasıl Yapılır, başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız.

Eğer salon ölçüleri büyükse, tercih edilecek eşyalar salon ölçüleri ile orantılı olarak tercih edilmelidir. Salonlarınızın bir kısmını yemek odası olarak dizayn edebilirsiniz. Geri kalan bölümde kalabalık misafir gruplarını ağırlayabileceğiniz şık ve konforlu koltuk takımı tercih etmeniz sizin için avantaj sağlayacaktır.

kare salon koltuk takımı

Salonun bir duvarı TV ve TV ünitesi için ayrılırsa bütün bir görüntü oluşturabilir Büyük salonlar için aydınlatma tercihi oldukça önemlidir. Salonunuzun her noktasını eşit ışık sağlayacak aydınlatmalar tercih edebilirsiniz. Bazı salonlar için çift aydınlatma kullanımı daha etkili sonuç verecektir.

Küçük Salonlara Dekorasyon Nasıl Yapılır?

salon dekorasyonu modelleri

Evinizde dekore edilecek mekânın ölçüleriyle birlikte yapısı da kullanışlı ve şık alanlar oluşturabilmek içim oldukça önemlidir. Salonumuzun ölçüleri küçükse, küçük salon dekorasyonu nasıl olmalı sorusunun cevapları şöyledir.

En Güzel Ev Dekorasyonları Nasıl Olmalıdır, başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız.

Salonların en önemli parçalardan birisi koltuk ve oturma gruplarıdır. Küçük odalar ve salonlar için hantal oturma grupları tercih edilmemelidir. Minimal ve oda ölçülerine uygun seçimler yapılmalıdır. Odanın şekline göre tekli koltuk(berjer) kullanımı bire indirilebilir. Ya da tekli koltuk kullanılmayabilir. Odanın boyutuna uygun eşyalar ve objeler tercih edilmelidir.

Salon Dekorasyonu Örnekleri

küçük salon örnekleri

Salon Dekorasyon Örneklerini incelediğimizde, salon duvarlarında kullanılacak olan boya rengi de dekorasyon için oldukça etkili olduğunu görmekteyiz.

Büyük salonlarda koyu renkler tercih edebileceğiniz gibi, küçük salonlarda daha aydınlık ve açık renkler tercih etmelisiniz. Dekoratif objelerle salonunuza şıklık katabilirsiniz. Özellikle küçük salonlarda ayna kullanımı daha derin ve ferah bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

Salonlarınızı dekore ederken kararsızlık yaşıyor, salon mobilyaları seçiminde zorlanıyorsanız Hometsy ekibi sizleri bekliyor. İç Mimarlık hizmetlerimiz dahilinde, sizlerin salonlarını kendi istekleriniz, bütçeniz ve zevkleriniz dahilinde tamamıyla size özel şekilde dekore edebiliriz.

Online salon dekorasyonu paketimizi, online dekorasyon kategorimizden inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Değerlendirme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir