Dekorasyon Tavsiyeleri

İskandinav Dekorasyon Nedir? | Nasıl Yapılır?

iskandinav dekorasyon

Norveç bilinenin aksine halk olarak ulusalcı, mizacı utangaç bir coğrafyadır. Özellikle bizim coğrafyamızda pek bilinmeyen, fazla tanınmayan bir ulustur. Konu tasarım olduğunda ise, özellikle de bizim coğrafyamızda bilinmeyen eşsiz, fazlasıyla zarif, estetik ve eğlenceli bir tasarım diline sahipler.

İskandinav Dekorasyon, oldukça minimal olmayı göze hoş gelmeyi aynı zamanda da fonksiyonel olmayı amaçlar. Baltık ülkeleri, özellikle de Norveç menşeili olan İskandinav Tarz Dekorasyon avrupa genelinde yıllardır oldukça popüler olan bir tasarım dilidir.

iskandinav dekorasyon nasıl yapılır

İskandinav Tarz Tasarım

Güzelliğin sadelikten geçtiğini düşünüyorsanız, İskandinav Tasarım Stili tam olarak size göre. 20. yüzyılın başlarında ortaya çıkışından bu yana, temellerini estetik, minimalizm ve işlevsellik üzerine atmıştır.

Armoni Online Dekorasyon, hizmetimizi görüntülemek için tıklayınız. 

Kendi evinizde İskandinav Tarzı Dekorasyonu nasıl uygulayabileceğinizi merak ediyor musunuz?

İskandinav Dekorasyon Nasıl Yapılır?

İskandinav ülkelerinde yaşayan insanlar, doğaya ve dışarıda vakit geçirmeye diğer uluslara kıyasla daha fazla değer veriyor, bu kesinlikle İskandinav Stil Dekorasyon Tarzına yansıyan bir şey.

İskandinav dekorasyonu nasıl yapacağız derseniz eğer, stili, güzellikten ödün vermeden temiz, basit çizgiler, minimalizm ve işlevsellik üzerine kurgulamalısınız.

iskandinav ev mobilyası

İlk olarak 1950’lerde, Amerika ve Avrupa’da modern tarzın yayılmasıyla birlikte oldukça ön plana çıktı. Bu denli estetik görünmesinin ana nedeni bana göre, kesinlikle içerisinde dağınıklık olmaması. İskandinav tarzı dekorasyonda odalara musallat olan gereksiz, kalabalık yaratan şeyler bulamazsınız; bunun yerine, her şey yerli yerinde ve düzenlidir.

İskandinav Tarz Dekorasyon karakteristiği itibariyle, bolca ahşap zemin içermektedir. Ahşap zeminler genel itibariyle boş bırakılır, göz önünde olması tercih edilir. İskandinav evlerinde sıklıkla bizim kullandıklarımız aksine daha açık ahşap tonları kullanılır. Ek olarak, İskandinav Tarz Dekorasyonun olmazsa olması kesinlikle canlı bitkilerdir. Konu doğayı eve taşımaksa eğer bunun en basit yolunun evimizde canlı bitkilere yer vermektir.

Doğadan bahsetmişken, İskandinav ülkelerinin kışları şakaya gelecek halde değil, bu nedenle İskandinav Tarz Dekorasyonda sıcak, rahat bir ortam yaratmak son derece önemlidir. Bu yüzden birçok İskandinav Tasarımında sıcak, davetkar dokunuşlar ( örgü battaniyeler, suni deri ve suni kürklü detaylar vs.) bulabilirsiniz.

Sonuç

Yaşam ve çalışma alanlarınızın Dekorasyonu yaşam kaliteniz ve huzurunuz için oldukça önemlidir. Bu nedenle Hometsy ekibi olarak, yardım istediğiniz noktalarda profesyonel İç Mimarlık hizmetlerimiz ile sizin yanınızdayız. Tam olarak sizin belirlediğiniz bütçe ve istekleriniz doğrultusunda, sizin için en uygun yaşam ve çalışma alanlarını birlikte tasarlayabilir, ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizler için özel mobilyalar tasarlayıp ev ve ofislerinize birer hikaye katabiliriz.

Değerlendirme

İskandinav Dekorasyon Nedir? | Nasıl Yapılır?” ile ilgili yorum;

  1. Ceylin dedi ki:

    Akla takılan bir çok soruyu cevaplamışsınız teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir