Dekorasyon Tavsiyeleri

Minimalizm Nedir? | Minimalist Dekorasyon

Minimalizm nedir

Merhaba, bugün sizlerle bugünlerde oldukça revaçta olan Minimalizm hakkında konuşmak istiyoruz. İlk Bakışta Nedir Bu Minimalizm?

https://www.youtube.com/watch?v=_nIjGMLc_3Y

Minimalizm Nedir?

Minimalizmin anlamı nedir sorusuna cevap olarak,

“Less is more” Mies Van Der Rohe

Yani:  “Az Çoktur” özetiyle giriş yapmak istiyorum. Kısacık bir cümle olsada bizlere çokça şey düşündürdüğü bizi şöyle bir duraksattığı ortada, yazar felsefe olarak biçim ve işlevin birlikte olması gerektiğini savunur. Gereksiz detaylardan kaçmanın önemini vurgular.

minimalist dekorasyon

Kendisiyle alakalı yapılmış bir belgeselde son olarak bizlere “İnsanları sevin, eşyaları kullanın” öğüdünü vermiştir.

Minimazlim’i sadecilik olarak tanımlayan bir kesime sahibiz aslında özünde bu felsefe kesinlikle bundan ibaret değildir. Şöyle ki Minimalizm nicelikten ziyade niteliğin önemini vurgular. Sade yaşamamızı öğütlerken hayatımızda ki şeylerin işimize yarayıp yaramadığını sıkça sorgular.

Yenilenme Dekorasyon Paketi, hizmetimizi görüntülemek için tıklayınız. 

Minimalizm bizlere düzenli olmayı dağınıklıktan uzak olmayı öğütler. Bunu sadelik vurgusundan ziyade karmaşanın, gereksiz kalabalığın bize katacağı yükü stresi üzerimizden atmamız gerektiğini vurgulamaktadır.

Minimalist Yaşamın Kuralları

Minimalist Yaşamın Kuralları

Minimalizmin yazılı kuralları olduğunu düşünmüyorum. Yani, ben vejeteryan olduğum için hayvansal gıdaları tüketmiyorum gibi net olguları yoktur. Benim bakış açıma göre Minimalizmin asıl hedeflediği nokta tam olarak insanları gereksiz takıntılardan, nicelik olgusundan özetle; kendi yaşam konforumuzu bozmadan bizim omuzlarımıza aldığımız fazla yükün yarattığı olumsuz etkileri azaltıp yada tamamıyla hayatımızdan çıkartarak kendi yaşam kalitemizi arttırmayı hedefler.

Bu kimin zaman bir insandır, kimi zaman bir eşya, kimi zamansa bir yemektir.

Devamının geleceğine emin olabilirsiniz!

Minimalist Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Ev Dekorasyonu sizin için sağlık ve psikolojk açıdan oldukça önemlidir. Bu nedenle Hometsy olarak, yardım istediğiniz noktalarda sizin yanınızdayız. Tam olarak sizin beklentileri ile, minimalist bir ev dekorasyonuna sahip olmanız için profesyonel iç mimar kadromuzla yanınızdayız.

www.hometsy.com Yaşam alanlarınıza değer katıyoruz!

Değerlendirme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir