Dekorasyon Tavsiyeleri

Asla Yapmamanız Gereken Dekorasyon Hataları

Asla Yapmamanız Gereken Dekorasyon Hataları

Aşırı yastık kullanılmasından zayıf aydınlatmalara kadar, insanların evlerini yenilerken ve düzenlerken birçok dekorasyon hataları vardır. Burada hometsy.com‘da en yaygın hataları ve Asla Yapmamanız Gereken Dekorasyon Hataları  yapılmamasına dair ipuçlarını paylaşıyoruz.

Asla Yapmamanız Gereken Dekorasyon Hataları

Evlerimizin dışarıdan bakılınca güzel olması, rahat ve ferah hissettirmesi, kendi tarzımız özelinde bizim zevklerimizi yansıtmasını bekleriz. Kimi zaman ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın ortaya çıkan sonuç yapılan Dekorasyon Hataları yüzünden bizi memnun etmeyebilir.

Giyinme Odası Tasarımı Dekorasyon Paketi, hizmetimizi görüntülemek için tıklayınız.

Sizin için Asla Yapılmaması Gereken Dekorasyon Hataları başlığı altında bir derleme yaptık, gelin birlikte sizin de yanlış yapmış olabileceğiniz Dekorasyon Hataları varmı birlikte inceleyelim.

Ev Dekorasyonu Hataları

Danışanlarımız özelinde ve Dekorasyon ile ilgili tecrübelerimize dayanarak sıklıkla yapılan Dekorasyon Yanlışlarını şu başlıklar altında toparladık.

  • Yanlış halı seçilmesi
  • Yanlış avize seçimi ve konumlandırılması
  • Yanlış, uyumsuz seçilen dekoratif objeler
  • Perde seçiminin yanlış yapılması
  • Dekorasyon tarzı seçiminin yanlış yapılması

halı seçilmesi

Küçük Halı Kullanmak

Kocaman odalarınızda küçük halılar mı kullanıyorsunuz?

Kocaman salonlarda posta pulu gibi kalan halılar en yaygın dekorasyon hatalarından biridir. Yapılan bu yanlış aksine tüm mobilyalar halının üzerine basmalıdır. Eğer teorik olarak bu mümkün değilse, büyük mobilyaların ön 2 bacağı, küçük mobilyaların ise tüm bacakları halıya basmalıdır.

Avizeleri Çok Yüksekte Konumlandırmak

Avizeleri çok yükseğe asmak aydınlatma konusunda büyük bir problem yaratır. Amacımız tavanı değil, odayı aydınlatmak olmalı. Avizeleri çok yükseğe bağlarsak eğer ışığın odaya yayılmasını engellemiş oluruz, bu şekilde odanız daha karanlık görünecektir.

Tabloları Yükseğe Asmak

Gözlemlerime göre genel olarak sanat eseri, tablo, saat gibi dekoratif parçaları tavana yakın konumlandırma gibi bir eğilim içerisindeyiz. Dekoratif ürünler göz hizasına asılmalıdır. Aslına bakarsak, diğer maddelere göre bu daha öznel bir konu karar sizin, ancak siz yinede o kadar yukarıya yakın asmayın onların dinleyin beni. 🙂

dekorasyon yanlışları

Kısa Perdeler Kullanmak

Perdeler genel itibariyle zemine yakın olmalıdır. Kısa olarak kullandığımız perdeler, çok kısa pantolonlarla aynı etkiye sahiptir: duvarın kesik ve daha kısa görünmesini sağlarlar. İşin özü şudur ki; bunu bir dekorasyon hilesi olarak sayabilirsiniz!

Gereğinden Fazla Yastık Kullanmak

Aslında yastıklar harika dekoratif vurgulardır, ancak çok fazla kullanmayın, gereksiz bir kalabalık bir anlam karmaşası yaratacağı gibi aynı zamanda ev sakinleri için, oturmak veya uzanmak istediklerinde önce tüm koltuk, sandalye veya yatağı hareket ettirmeleri gerekir. Mağazalarda bu şekilde gösterilmesi, görünümün evinizde de aynı olması anlamına gelmez. 🙂

Tarz İçin Rahattan Ödün Vermek

Evet, dekorasyonun evimize güzellik katmak, görsel bir şölen yaşatmak için hayatımızda olduğunu biliyorum. Fakat, unutmamalıyız ki evlerimiz aynı zamanda bizim yaşam, konfor alanlarımızdır.

Örnek olarak aldığımız çoğu görselde, misafirliğe gidip bir şekilde gördüğümüz çoğu evde kendilerince güzel bir tarz yaratma amacıyla oldukça kullanışsız, rahat olmayan mobilyalar tercih edildiğine hepimiz şahit oluyoruz.

Bonus bilgi: Mobilya seçiminde, önceliğiniz form yani görüntüden önce işlev olsun.

Değerlendirme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir