Dekorasyon Tavsiyeleri, Oturma Odası Dekorasyonu

Modern Oturma Odası Dekorasyonu Tavsiyeleri!

oturma odası takımı fiyatları

Modern Dekorasyonda, çağdaş mobilya modelleri, ahşap ve metalin uyumu gibi detaylar ön plandadır. Modern oturma odası dekorasyonu, modern stil dekorasyon tarzını benimsemiş kişiler için ideal bir dekorasyon tarzıdır.  Dekorasyon meraklılarına özel olarak hazırladığımız dekorasyon tavsiyelerini birlikte inceleyelim.

Modern Oturma Odası Dekorasyonu

Modern Stil Dekorasyon tarzında sadelikle birlikte, zarafet ve işlevsellik ön plandadır. Keskin çizgilere sahip mobilyalar ile soft tonlara sahip duvarların, halıların, perdelerin uyumu göze çarpmaktadır.

salon duvar dekorasyonu

Hometsy mimarları tarafından, tasarlanmış 3D görsellerdir.

Oturma Odası Dekorasyonu, fonksiyon, işlev ve estetiğin birlikte çalıştığı alanlar olmalıdır. Öyle ki, evlerimizde en çok vakit geçirdiğimiz alanlardan birisi oturma odalarıdır. Ailemiz ile birlikte vakit geçirdiğimiz bu alanın konforlu olmasını istediğimiz kadar misafirlerimizin gözünde estetik olmasını da isteriz. Modern Oturma Odası Dekorasyonu çalışmalarında dikkat etmeniz gereken püf noktalardan bazıları ise şöyledir;

  • Beyaz Renk Duvar Boyası tercih edilmesi
  • Geniş ve yüksek pencereler ile daha fazla doğal ışık alınması
  • Koltuk takımı yerine birbirini tamamlayan mobilyalar seçilmesi
  • Ahşap, metal gibi malzemelerin bir arada kullanılması
  • İşlev, fonksiyon ve konfor odaklı dekorasyon çalışmaları yapılması
  • Oturma odalarında ana odak (şömine, güzel bir tv ünitesi, dekoratif kitaplık) belirlenmesi

Dekoratif Ürün Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler, başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız.

Oturma Odası Renk Seçimi

Modern stil dekorasyon tarzını benimsemiş evlerde pastel renk kullanımı göze çarpmaktadır. Modern tarzın belirgin özellikleri arasında konfor, ferahlık ve açık kat planına sahip fonksiyonel yaşam alanlarına sahip olmasıdır.

oturma odası dresuar modelleri

Oturma Odalarımızı Dekore Ederken, pastel ve açık tonlarda duvar boyası renkleri kullanmak bize alanımızı olduğundan daha geniş ve ferah hissettirecektir. Bununla birlikte, mobilyalarda kullanılan ahşap tonlu renkler ve metal detaylar ile harika bir uyum sağlayacaktır. Duvar renkleri ve mobilya seçiminin ardından ev dekorasyonunda tamamlayıcı unsurlar olan halı seçimi, perde seçimi ve dekoratif ürün seçimi ile birlikte Modern Oturma Odası Dekorasyonunuza kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

Online İç Mimarlık hizmetlerimiz kapsamında yaptığımız, oturma odası dekorasyon örneklerini, web sitemiz üzerinde “projelerimiz” kısmından görüntüleyebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir, “dekorasyon paketleri” kısmından ihtiyacınız olan Online Dekorasyon paketimizi seçebilirsiniz.

Fonksiyonel Mobilyalar

Modern Stil Ev Dekorasyonu, konfor ve alanın verimli kullanılmasını amaçlayan çalışmalardır. İskandinav stilin yaygınlaşması ile giderek popülerleşmekte olan fonksiyonel birçok amaçla kullanılabilen mobilyalar modern stil dekorasyon uygulamalarında da sıklıkla tercih edilmektedir.

misafir odası örnekleri

Misafir Odalarımızı Dekore ederken, aradığımız ferahlık hissini elde etmenin en kolay yolu, ekstra depolama alanı bulunan koltuklar, çok amaçlı olarak kullanılabilen tv üniteleri gibi kurtarıcı mobilya grubu ürünleridir. Örnek vermek gerekirse, tv ünitesi seçimi yapılırken hem kitaplık hem de kapalı rafları bulunan kayar mekanizmalı bir tv ünitesi seçmek oturma odası dekorasyonu için harika bir kurtarıcı olacaktır.

Projeleriminiz devamını görüntülemek ve özel dekorasyon fırsatlarından yararlanmak için bizi instagram üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Değerlendirme

Modern Oturma Odası Dekorasyonu Tavsiyeleri!” ile ilgili yorum;

  1. Sila dedi ki:

    Açıklayıcı paylaşım için teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir