Dekorasyon Tavsiyeleri

En Dikkat Çeken Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

salon dekorasyonu nasıl olur

Salon Dekorasyonu Nasıl olmalı derseniz, göz alıcı ve ferah olmalıdır. Eğer böyle bir salon istiyorsanız dikkat etmeniz geren hususlar vardır. Göz alıcı bir salon için öncelikle renk uyumu, salonunuzun biçimi, eşya seçimi ve aydınlatma gibi bir çok husus vardır. Eşya seçiminizi doğru tercih etmez veya doğru yerleştirmezseniz ferahlığı ve düzeni elde edemezsiniz.

Dikkat Çeken Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Evlerimizin salonları kesinlikle, evimizin en değerli ve en özel alanlarıdır. Salon Dekorasyonu için oldukça titiz ve özenli davranılmalıdır. Konu Salon Dekorasyonu olunca aklınıza sınırsız varyasyon gelebilir bunlardan bazıları, başlıca dikkat edilmesi gerekenler şöyledir.

  • Salonda belirli bir odak noktası, mobilya belirlemek alışverişi ona uygun yapmak,
  • Geniş ve ferah hissettiren bir salon için açık, canlı renk duvarlar tercih etmek,
  • Retro bir hava için ahşap görünümlü mobilyalar tercih etmek,
  • Canlı bir hava için salonda zıt renkler kullanılması,
  • İhtiyaca göre mobilya seçilmesi.

Kare Salon Dekorasyonu

Kare Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Kare salon dekorasyonu yapacak iseniz mobilyalarınızı karşılıklı koyarak sıcak bir ortam elde edebilirsiniz. Bunun yanında ortaya eşya ve mesafenin boşluğuna göre kare bir sehpa tercih edebilirsiniz.

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu Fikirleri

Kare salonun yanı sıra dikdörtgen bir salona sahipseniz koltuk grubu yerine L tipi koltuk tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Dikdörtgen bir sehpa ise L koltuklarınıza daha uyum sağlayacaktır. Ufak sıcak bir salon için dekorasyonunuzda eşya seçiminizi dönüşebilen işlevsel mobilyalardan yana tercih edebilirsiniz. Salon dekorasyonumuza ek kitaplık veya vitrin gibi epeyce yer kaplayacak ürünler yerine televizyon ünitesiyle tamamlamak en doğrusu olacaktır.

Salon Mobilya Dekorasyon

Salon Mobilya Dekorasyon Örnekleri

Klasik mobilya sevenlerden biride siz olabilirsiniz. Koltuklar, masalar aklınızı başınızdan alabilir. Ama unutulmaması gereken bir şey mobilyalarınızı ufak seçmek oluşan rahatlığınızın fazlasını sağlayacaktır. Küçük sevimli salonunuz için en önemli etken budur. Salonunuzdan büyük eşyaları olabildiğince uzak tutun. Bunların yanı sıra fonksiyon fazlası mobilyalar seçmeye özen gösterin. Açıp kapatabilir veya rahat taşınabilir ürünlerle yansıttığınız stil ve zevkinize ferahlıkta katacaksınız. Küçük salon dekorasyonumuzun bir diğer unsuru ise dikey çizgiler olacak. Bu sayede dekorasyonunuzda size mükemmel imkanlar sunacaktır. Duvar kağıtları veya dikey geçişli tablolar kullanmakta fayda olacaktır.

Salon Dekorasyonu Nasıl Olur?

Ahşap dekor ürünleri kullanarak yapacağınız dekorunuzu güçlendirebilirsiniz. Ahşabın doğallığının yanı sıra otantik havayı da yakalayacaksınız. En güzel dekor çalışmalarından biri ise belirlenen bir bölgeye ilginç objeler yerleştirmektir. Buna da dekor hilelerinden biri diyebiliriz. Salonunuzdaki renk uyumu size her zaman başarının zirvesine götürecektir. Bu uyum bütün salon bütünlüğünde hissedilmelidir.

Hometsy Online Ev Dekorasyonu Hizmetleri İle Salonunuz Göz Alıcı Olsun.

Duvar renginden zemin rengine, objelerden koltuk rengine kadar. Bu uyum içerisinde başka bir hile ise biblo dekorasyonlarınızla uyumu sağlayıp değer kazandıra bilirsiniz. Bütün detaylara dikkat edip zevkinizi ve kişiliğinizi yansıtan salonunuza hayran kalacağınızı göreceksiniz. Aynı zamanda zevkinizi ve kişiliğinizi ortaya koyacak salon tasarımlarınızı tasarlarken bizleri tercih ederek sizin farkınızı ortaya koymak isteriz.

Değerlendirme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir