Dekorasyon Fikirleri, Dekorasyon Tavsiyeleri

Vintage Dekorasyon Nedir? | Nasıl Yapılır?

Vintage Dekorasyon Nedir

Vintage dekorasyon tarzı eski zamanlarda kullanılan retro mobilyalarla günümüzde kullanılan modern mobilyaların bir arada harmanlanarak kullanıldığı bir dekorasyon tarzıdır. Hometsy, ekibi olarak bugün ki yazımızda sizlere Vintage Dekorasyon Tarzı Nedir, Vintage Dekorasyon Nasıl Yapılır bunlar hakkında bilgiler vereceğiz.

Vintage Dekorasyon Nedir?

Sizlerde evlerinize vintage dekorasyonu yapmak isterseniz büyüklerinizin eşyalarıyla veya vintage türü mobilyacılardan satın alarak oluşturabilirsiniz.  Vintage Dekorasyon En yoğun yatak odalarımızda kullanmak üzere evimizin her bir yerinde de kullanıma açık bir dekorasyon türüdür. Bunun en büyük özelliği ise belli bir dönemi veya aile büyüklerimizi yansıtmasıdır.

Vintage Dekorasyonu Retro

Vintage Ev Dekorasyonu Fikirleri

Vintage Dekorasyon genellikle sadeliğin ve rahatlığın öne çıkan parçalarından oluşmaktadır. Gösteriş merakı olmayan huzur ve samimi bir ortam yaratmak isteyenler için bu dekorasyon en uygunu olacaktır. Mobilyalar evin en güzel köşelerini doldururken o döneme ait aksesuarlarda evin kalan kısmını tamamlamaktadır. Perdelerinizi tül yerine çiçek desenli kumaşlar sandalye ve yastık kılıflarınızın kumaşlarını da çiçek desenleri tamamlamaktadır. Bizimle çalışarak sizler için tasarlamış olduğumuz farklı modelleri inceleyebilir ve vintage ev dekorasyonu ile göz alıcı tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Vintage Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Genel bakış bakıldığında evinizde deniz kıyısını anımsatan huzur dolu evlere dönüştüğünü hissedeceksiniz. Vintage dekorasyonu açık renk tonları kullanılarak ve evin genel ağırlık rengini bu yönde kullanarak gerçekleştirmeniz en doğrusu olacaktır. Eskitme mobilyalarda olarak dile gelen mobilyalar aslında vintage dekorasyonu anımsatmaktadır. Mobilya seçiminin çok büyük olmamasıyla birlikte açık renk tonların kullanılması tavsiye edilmektedir. Sadelik ve renklerin birbirleriyle olan uyumları evinize romantik ve şık bir görünüm sağlayacaktır. Bu dekorasyon türünde küçük dokunuşlarla vintage dekorasyon oluşturabilir. Genel olarak dikkat çekici ve göz alıcı mobilyalar olarak bilinmektedir.

Vintage Ev Dekorasyonu

Vintage Dekorasyonu Retro Yaşam Alanları

Günümüzde kullanılan mobilyalara nazaran daha sert, sivri ve renkli parçalardır. Genel olarak dekor edeceğiniz odanızı hepsini vintage mobilyalarıyla değil de kendi mobilyalarınızla bütünleştirerek kullanabilirsiniz. Bu dekora en yakışacak objeler ise; şamdan, ayna, puf, abajur, sandık veya dikiş makinası olacaktır. Koltuk takımlarınızı seçerken dizayn edeceğiniz döneme dair araştırmalar yapın.

Fikir sahibi edindiğinizde istediğiniz koltuk grubunu bulamasanız bile tasarlatabilirsiniz. Veyahut mobilyalarınıza kaplama yaptırabilirsiniz. Küçük dokunuşlarınızla vintage dekorasyon‘un havasını evinizde hemen hissedebilirsiniz. Halı seçimlerinizi de eski dönemlere dönerek hemen fikir sahibi edinebilirsiniz. Büyük bir eskitme halı kolaylıkla bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Halıcılarda modern halılar dışında eskitme türü halı bulamazsanız eskicilere bakmanızı tavsiye ederiz. Halı tercih etmek istemezseniz de tercihinizi kilimden yana da kullanabilirsiniz. Bizler sizin için en güzel fikirleri sunarak destek olmak ister ve en kaliteli hizmetleri sunmaya hazırız.

Vintage Dekorasyon İçin Hometsy!

Hometsy olarak, Online Dekorasyon ve Online İç Mimarlık üzerine hizmetler vermekteyiz. Ek olarak verdiğimiz, Özel Mobilya Tasarımı ve Üretimi hizmetlerimiz ile, sizlerin evlerine en keyifli, kaliteli Vintage Mobilyaları teslim edebiliriz.

Değerlendirme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir