Dekorasyon Fikirleri, Dekorasyon Tavsiyeleri

En İyi Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Evimizin en işlevsel ve özel yerinin dekorasyonu oldukça zordur ve belli sorunları vardır. Kusursuz bir banyo dekorasyonu yapmak bir salon dekorasyonu veya oturma odası dekorasyonundan bile oldukça zor ve zahmetlidir.

Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Elbette bu zorlukta biz sizin her zaman yardımcınız olarak buradayız. Banyonun zorluk nedenlerinden biri spesifik işlerde kullanılan özel bir yer oluşudur. Bu işlevler yerince yapılmadığında oldukça güç hale gelecektir. Bir diğer nedenlerinden biri ise evin boyutunun küçülmemesi açısından banyo kısmının oldukça küçük inşa edilişidir. Banyonuzu dekore etmek  söz konusu olunca küçük bir alanda işlevsel ve kullanışı kolay bide bunlara ek şık bir alan oluşturulması gerekiyor. Banyo bilindiği üzere nem ve ıslak bir ortam oluşundan ötürü dekor yapılacağında neme ve ıslaklığa dayanıklı malzemeler seçilmesine dikkat etmemiz gerekmektedir.

Banyo Dekorasyonunda Hijyen

En Şık Banyo Dekorasyonu

Banyo dekorasyonu denildiğinde küçük mekanda büyük işlevsellikler oluşturmamız gerekiyor. Banyo dekorasyonu elbette her yerde olduğu gibi banyonun mimarisine göre yapılacak olan tasarım da değişmektedir. Kusursuzluğu ve işlevselliği yakalamanın size verecek huzur ve ferahlığın kilit anahtarları Banyo Aksesuarlarıdır. Bunlardan en önemlisi ise aydınlatmalardır. Banyo dekorasyonu yaparken aydınlatmalar tepedeki ter bir aydınlatma sistemiyle değil gerek banyo dolaplarında gerekse aynaların çevresinde de aydınlatma sistemleri bulunmalıdır. Bulunmalı ki günlük bakımlarımızı da rahatlıkla gün ışığı doğrultusunda kusursuzca halledebilelim. Bunların yanı sıra duş kabinlerinizde farklı bir aydınlatma kullanarak şıklığınızı ele alabilirsiniz.

Banyo Dekorasyonunda Hijyen

Banyo denilince elbette akla ilk gelen unsur hijyendir. Banyolarımız nem konusunda fazla bir alan olduğu için doğru malzeme kullanmazsak banyomuzda rutubet ve küf oluşumuna yol açmış oluruz. Buda sağlık açımızdan hiç iyi olmayacaktır. Banyonuzda bir düzenleme yapacağınız zaman kullandığınız malzemelerin zemin ve duvar fayanslarının bu konuda doğru seçim oluşundan emin olmalısınız. Kullanılacak malzemenin kalitesi kadar uygulanan işçiliği de büyük rol oynamaktadır.

Banyo Dekorasyon Aksesuarları

Banyo Dekorasyon Aksesuarları

Son dokunuşlar ise banyo şıklığımıza son dokunuşu yapacak olan aksesuarlarımızdır. Aksesuar seçimlerinde banyo genel bütünlüğüne göre renk tonları belirlenebilir. Kalabalık bir sürü aksesuar yerine az ama öz şekilde şıklığı yakalayabilmelisiniz. Birbirinden güzel ve şık banyo  aksesuarları fikri ve banyo dekorasyonu için fikir ve yardım almak isterseniz tüm özverimiz ve kalitemizle buradayız.

Banyonuzu Bize Bırakın!

Profesyonel iç mimar kadromuzla, tamamıyla online ve pratik şekilde banyolarınızı hayal ettiğiniz görüntüye kavuşturabiliriz. Online dekorasyon hizmetlerimizi incelediniz mi?

Hometsy ekibi olarak, sizler için hazırladığımız dekorasyon tavsiyeleri videolarımıza göz attınız mı?

Değerlendirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir