Dekorasyon Tavsiyeleri

Rustik Stil Dekorasyon Hakkında Bilinmesi Gereken Herşey!

rustik stil dekorasyon

Rusti Stil Dekorasyon denince aklınıza gelenleri biliyorum. Durun bir saniye, kesinlikle bir kütük içerisinde yaşamak zorunda değilsiniz. ? Hadi gelin, Rustik Stil Dekorasyon hakkında konuşalım.

Rustik Stil Dekorasyon

“Rustik” çiftlik evi dekorundan Toskana tarzı bir eve kadar geniş bir skalayı tarif eden bir dekorasyon tarzıdır.

Rustik ne anlama gelir?

Rustik olarak kabul edilmek bir kütük içinde yaşama mı gerekiyor? yoksa tek bir kelime birçok farklı tasarım stiline bu kadar rahat olarak uygulanabilir mi?

Alegori Online Ev Dekorasyonu, hizmetimizi görüntülemek için tıklayınız.

Cevap kesinlikle ikincisi. Ancak bir şeyin doğru bir şekilde rustik olması için ihtiyacınız olan birkaç bileşen vardır. Hadi gelin, birlikte bunları inceleyelim. Rustik, birçok farklı tasarım stilini kapsayan bir terimdir. Rustik terimi oldukça geniştir, ancak birçok farklı tasarım stilini kapsamaktadır.

rustik ev modelleri

Rustik Dekorasyon Nasıl Yapılır?

En temel tanımında, rustik, doğal, pürüzlü, yaşlı ve gündelik bir tasarımı tanımlar, bu nedenle rustik olabilen birçok stil vardır. Her biri diğerinden büyük ölçüde farklıdır. Bazıları Toskana, kıyı, yazlık veya geleneksel olarak rustik – lodge olarak düşünebileceğiniz şeyleri içerir.

Doğallığı Vurgulamaktadır

Rustik bir evin tanımlayıcı özelliklerinden biri, ister kulübe ister sahil olsun, doğal malzemelerin kullanılmasıdır. Bu, çok sayıda ahşap ve taş (hem mobilyalarda hem de tavanlarda / duvarlarda) ve çuval bezi ve tuval gibi kumaşlar kullanılması anlamına gelir.

“Rustik tasarım, özünde organik elementlerin en doğal hallerinde kullanılmasıdır,” Katie Hodges

Tasarım basit, doğal ve bu konuda dünyevi bir hissi var. Ham maddeler de yaygındır, bu nedenle şık, parlak bir burl ağacı bulmak yerine, daha fazla geri dönüştürülmüş ve bitmemiş ahşap ve taşlar bulabilirsiniz.

Modernlikten Uzak

Rustik Stil Dekorasyon mantık olarak bakıldığında, modernlikten tamamen uzak olarak düşünülebilir. Modern mobilyalar veya gösterişli, geometrik aydınlatmalar bulamazsınız, ancak göze çarptığı üzere, rustik dekorasyona sahip mekanlara girildiğinde metal, plastik veya sentetik elyaflar gibi modern malzemelerin eksikliğini de hissedebilirsiniz.

rustik mobilyalar

Rustik Mobilyalar Genel Olarak El Yapımıdır

Doğal temaya uygun olarak, rustik mobilyalar el yapımıdır. Tasarım ve şekil bakımından genellikle basittir, bunun yerine malzemelerin ön plana çıkmasına izin verir.

Mobilya genellikle büyüktür (minimalizm burada söz konusu değildir) ve rahat, kolay ve rahat hissetmek için tasarlanmıştır. Ham kütüklerden, tahtalardan ve taştan yapılmış ağır ahşap mobilyalar yaygındır ve sıklıkla bunlar tercih edilir.

Renk Seçimleri Tahmin Edebileceğiniz Gibi Doğal Tonlardadır

Şaşırmadınız değil mi?

Renk seçimleri ağır bir şekilde nötr ve doğal olarak kullanılır, ancak doğal tonlarda olduğu sürece oldukça cesur tonlar tercih edilebilir. Yeşiller, kahverengiler ve griler yaygındır ve genel olarak sıcak bir ambiyans yaratılması hedeflenir.

Rustik Stil Dekorasyonu Uygulamak Biraz Cesaret İşidir

Rustik Stil Dekorasyon için mobilyalar ve kumaşlar genel olarak biraz pürüzlüdür.

Tasarım asla mükemmel değildir, çünkü çoğu ham ahşaptan ve taştan yapılmıştır, bu yüzden biraz bitmemişlik hissi vardır. Doğal malzemelerden gelen çeşitli şekiller, dokular ve renkler, parçaların alışılmış değil benzersiz olmasını sağlar.

Tekstil konusuna gelince, asla parlak bir şey bulamazsınız, aksine jüt veya hayvan derisi gibi daha ham kumaşlar kullanılır.

Devamı ve daha fazlası için, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Soru istek ve önerileriniz için, bizlere ulaşmaktan çekinmeyin.

Değerlendirme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir