Dekorasyon Tavsiyeleri

Mağaza Dekorasyonu Nasıl Olmalı? | Dikkat Çekici Vitrinler

Mağaza Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Hometsy ekibi olarak, mağazacılık sektöründe ki bazı dostlarımıza tavsiyeler vermek istiyoruz. Bu yazımızda Müşterilerin Dikkatini Çeken Vitrinler ve Mağaza Dekorasyonu” konusunu ele alacağız. Hazırsanız başlıyoruz.

Dikkat Çekici Mağaza Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Söz konusu mağaza dekorasyonu olduğunda işletme sahipleri bazen mağazanın içinin düzenlenmesine takılarak, aslında işletmenin ticari hayatını dahi etkileyebilecek kadar büyük öneme sahip olan vitrin dekorasyonunu atlamakta.

Mağaza Tasarımı Dekorasyon Paketi, hizmetimizi görüntülemek için tıklayınız.

Vitrin mankenleri, aydınlatma, renkler ve aksesuarlar gibi vitrin dekorasyonunun önemli bileşenlerine gereken önemi göstermeden doğrudan mağazanın içini düzenlemeye kalkışan bu mağaza sahipleri, kısa zamanda yaptığı hatanın farkına varsa da bu hatadan dönmek her zaman çok kolay olmamakta.

Dikkat Çekici Mağaza Dekorasyonu

Kısıtlı bir bütçeyle mağaza düzenlemesine kalkışan işletme sahiplerinin neredeyse tüm parasının mağazanın iç bölümü için harcaması halinde daha sonradan vitrin düzenlemeleriyle uğraşmak için bütçe ayırmak, özellikle ticari hayatının başında olanlar için pek de kolay olmuyor.

Mağazaların nasıl bir iç düzenlemeye sahip olduğu ve bu dekorasyonun da müşteriler üzerinde nasıl bir tesir yarattığı ancak mağazanın içine müşteri girmesi halinde bir önem arz eder.

Etkileyici Vitrin Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Dışarıdan geçen ve her gün binlerce mağaza vitrini gören insanların mağazaya girmesini sağlayansa mağazanın iç kısmı değil, vitrinin ta kendisidir.

Dolayısı ile mağaza sahiplerinin önceliği mağazadan içeri adım atan müşterilere şık bir mekanda alışveriş deneyimi sunmaktan ziyade, öncelikle dışarıdaki insanların mağazaya girmesini sağlamak olmalıdır.

Etkileyici Vitrin Dekorasyonu

Algıda seçicilik sebebi ile günümüz insanlarının birçoğu önünden geçtiği dükkanın bir mağaza olduğu bile fark etmiyor. Senelerdir tıpa tıp aynı mağaza vitrinlerinin önünden sayısız defa geçen insanlar, artık bilindik vitrin düzenlemelerine ev sahipliği yapan mağazaları algılamıyor bile…

Neden Mağaza Dekorasyonu Yapılmalı?

Mağaza sahiplerinin istediği satış grafiğini yakalamak için muhakkak vitrin düzenlemesine gereken önemi vermesi ve dışarıdaki insanlara da “farklı” bir şeyler vaat etmesi gerekir. Kurumsal danışanlarımızın çoğunun mağaza dekorasyonu hizmetlerimize bu yüzden başvurduğunu görmekteyiz.

Sıradanlığın bir adım ötesine geçerek müşterilerde merak duygusu yaratan bir mağaza vitrini ise vitrin mankeninden aydınlatmasına, aksesuarlardan renk seçimine tüm bileşenlerin doğru şekilde kullanılması ile ortaya çıkmaktadır.

İnsanlarda merak uyandıran bir vitrin mağazaya daha fazla müşteri girmesine sebep olur ki, alışverişe çıkan insanların da kalabalığı sevdiği bir gerçektir. Mağazayı kalabalık gören dışarıdaki insanlar daha da fazla merak uyanacağı için doğru vitrin düzenlemesi ile mağazanın düzenli bir müşteri trafiğine sahip olması çok daha kolay hale gelir.

Hometsy Mazağa Dekorasyonu İçin Ne Yapabilir?

Mağaza Dekorasyonu bizim için oldukça önemlidir. Dolayısıyla, biz ekip olarak, yardım istediğiniz noktalarda sizin yanınızdayız. Tamamıyla pratik, kolay ve online dekorasyon hizmetlerimiz ile yaşadığınız dekorasyon çözümleriniz için bir tık uzağınızdayız.

Değerlendirme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir