Dekorasyon Tavsiyeleri

Dekorasyon Nedir Nasıl Yapılır? | Dekorasyon Rehberi

dekorasyon nedir

Hometsy ekibi olarak, Dekorasyon Rehberi olma amacıyla çıktığımız bu yolda dilimizden düşürmediğimiz sürekli üzerine çalışmalar yaptığımız “dekorasyon” kavramını başka bir boyuta taşıyalım istedik. Gelin birlikte, Dekorasyon Nedir Ve Dekorasyon Nasıl Yapılır bir bakış atalım.

Dekorasyon Nedir?

Dekorasyon Nedir sorusunun cevabı, En geniş anlamıyla, “dekorasyon” bir şeyi daha çekici hale getirme sürecini veya bir şeyi daha çekici hale getirmek için kullanılan objeleri ifade eder.

Balkon Tasarımı Dekorasyon Paketi, hizmetimizi görüntülemek için tıklayınız.

İnşaat sektöründe, dekorasyon bir odanın veya iç mekanın ‘giydirilmesi’ anlamına gelir. ‘İç dekorasyon’ veya ‘dekor’ olarak adlandırılabilir ve bir mekanın estetiği ve mobilyaları, mobilyaları, yüzey kaplamaları, aydınlatma vb. kavramları kapsamaktadır. Aslına bakılırsa inşaat sektöründe dekorasyon kavramına, alanın şekli, duvarların konumunu vb. şeyler dahil değildir.

kısaca dekorasyon nedir

Ev Dekorasyonu Nedir?

Evin dekorasyonu ve görünümü mekanın havasını ve kişilerde yarattığı etkisini belirlemede büyük rol oynar. Evin dekorasyonu evde yaşayan insanların ruh halini etkilediği için dekora dikkat etmek oldukça önemlidir.

Ev dekorasyonu, bir dekorasyon stiline karar vermek, bir renk paleti seçmek, mobilya seçimi yaparak, satın almak gibi başlıkların yanında, ev tasarımı, mevcut bir alanın nasıl kullanıldığına dair derinlemesine bir analiziyle birlikte müşterilerin tercihine göre yapılması gereken bir dizi dekore etme işlemine verilen genel isimdir.

Dekorasyon Neden Yapılır?

Dekorasyonun amacı, mekanı bizler için estetik olarak daha hoş ve işlevsellik katarak yararlı hale getirmektir. Günümüzde dekorasyon terimi neredeyse hayatımızın bir parçası oldu yüklediğimiz anlamların, beklentilerimizin bu kavramlardan fazlası olduğu yadsınamaz bir gerçek.

Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Kendi evimiz özelinde düşünürsek dekorasyon, ev sahibi (DIY) veya taşeronlar (bir iç mimar veya dekoratör gibi) tarafından yapılabilecek bir şeydir.

Daha yüksek değerli projelerde (ofis dekorasyonu vb.), profesyonel bir iç tasarımcı (mimarlık ofisleri, iç tasarım ofisleri vb.) dekorasyonların tasarımından sorumlu olabilir.

Açıkçası dekorasyon özünde lüks bir kavramdır. İhtiyacınıza göre ve bütçenize göre küçük bir kulübeyi bile ultra lüks, görsel açıdan harika bir mekana çevirebilirsiniz.

Yeniden Dekore Etmek Nedir?

Yeniden dekore etme, bir iç mekanın görünümünü veya mobilyalarını değiştirmeyi, örneğin duvar kağıtlarını değiştirmek, duvarları farklı bir renge boyamak vb. gibi eylemler bütününe verilen isimdir.

Bu ‘kozmetik’ yenilemeler bazı durumlarda daha geniş bir projenin parçası olabilir.

ev dekorasyonu nasıl yapılır

Dekorasyonun Önemi Nedir?

Günümüzde vaktimizin çoğunu evimizde, iş yerlerimizde kısaca kapalı alanlarda geçirmekteyiz. Vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz bu iç mekanlar bizim şahsi enerjimize, huzurumuza hatta iş yerleri özelinde maddi durumumuza kadar etki etmektedir.

Dekorasyon özünde, içerisinde kullanılan objelerin, renklerin insanlara ne hissettirdiği ile alakalı öznel bir konudur. Nesnelerden geçer fakat özünde özneldir. Dekorasyon sadece evimizde yaptığımız uygulamalarla evimizi güzelleştirmek değil, iş yerimizi yaptığımız işe uygun şekilde dekore ederek müşteri potansiyelimizi arttırmaya kadar geniş bir yelpazeyi içermektedir.

Hometsy ekibi olarak, Dekorasyon Rehberi olma adına çıktığımız bu yolda tavsiyelerimize kulak vermek yanımızda yer almak isterseniz bize sosyal medya üzerinden ulaşabilir, takip edebilirsiniz.

Hometsy İçin Dekorasyon Nedir?

Dekorasyon sizin için oldukça önemlidir. Bu nedenle Hometsy olarak, yardım istediğiniz noktalarda sizin yanınızdayız. Tamamıyla kolay ve online Dekorasyon hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Değerlendirme

Dekorasyon Nedir Nasıl Yapılır? | Dekorasyon Rehberi” ile ilgili yorumlar;

  1. exor1 dedi ki:

    Dekorasyon rehberi tadında bir içerik olmuş. İç mekan tasarımına giriş için harika bilgiler edindim.

  2. Marki dedi ki:

    Açıklayıcı içeriğiniz için teşekkür ederim. :))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir