Dekorasyon Fikirleri, Dekorasyon Tavsiyeleri

Kuaför Salonu Dekorasyonu Nasıl Yapılır? | Salon Tasarımı

kuaför salonu dekorasyonu

Salonunuzu dekore ederken zorlandığınızı hissetmek oldukça normaldir. Salon düzeninizden ev dekorasyon şemalarına, fiyat listelerine, ürünlere kadar dikkate alınması gereken çok şey var. Ama unutmayın, kendi salonunuzu yaratmanın eğlenceli olması gerekiyor! İşte hayallerinizdeki Güzellik ve Kuaför Salonu Dekorasyonu ‘nu yaratmanıza yardımcı olacak 6 altın dekorasyon kuralı.

Kuaför Salonu Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Çalışma alanları, ofisler, güzellik salonları gibi mekanlar tasarlanırken öncelik müşterilerinizin konforu, ferah görünüm ve olmazsa olmaz olarak temizliktir.

Salonununuz Dekorasyonu için yardıma ihtiyaç duyuyorsanız, hometsy olarak verdiğimiz Online İç Mimarlık Ve Online Dekorasyon Hizmetlerimize başvurarak başlayabilirsiniz. Sizi üstte saydığımız bütün bu zahmetlerden kurtararak iç mimar ekibimizle Dünyanın neresinde olursanız olun tek tıkla, profesyonel ve ekonomik şekilde hayallerinizdeki ev, ofis dekorasyonuna kavuşturabiliriz.

Kuaför Salonu Tasarımı Nasıl Yapılır?

Güzellik Salonu Dekorasyonu yapılırken sıklıkla, beyaz tonlar tercih edilirken, doğru aydınlatma, doğru ışık kullanılmasıyla müşteriye salonu olduğundan temiz ve ferah hissettirmek amaçlanır. Aşağıda standart bir Kuaför Salonu Dekorunun nasıl olacağına dair bazı tavsiyelerimizi görebilirsiniz.

Mağaza Tasarımı Dekorasyon Paketi, hizmetimizi görüntülemek için tıklayınız.

  • Doğru aydınlatma kullanılması
  • Doğru konsept seçilmesi
  • Doğru ayna ve ışık kullanılması
  • Zemin ve duvarların bütünlüğüne dikkat edilmeli
  • Rakiplerinizden farklı olun, özgün bir dekorasyonunuz olsun

İş Yeri Dekorasyonu

Aydınlatma Seçiminde Dikkatli Olun

İşletme dekorasyonunda en önemli, en dikkat edilmesi gereken şartlardan birisi ışıktır. Doğal ışığın önemi bilinmeli, ancak her bina bu şansa sahip olmayabiliyor. Pencereniz varsa, harika! Onlardan yararlanın. Yeniden dekore edeceğiniz odalarınızı güneş ışığından olabildiğince yararlanabileceği şekilde ayarlayın. Ancak büyük pencereleriniz yoksa, alanınızı aydınlatmanın başka yolları da vardır.

Salonunuz için ışığı, aydınlatmayı (led, spot vb.) seçerken, asıl amacın iyi görünmesi olduğunu unutmayın.  Daha güzel bir ışık için soğuk renkler yerine ampuller yerine sıcak renklerde ampuller seçin. Lambalarınızı yerleştirirken, müşterinizin oturacağı yerde gölgelerin üst üste gelmediğinden emin olun. İhtiyacınız aynanın arkasındaki ışıklar mı, yoksa sadece tepeden aydınlatma mı yoksa ayakta lambalar mı dikkat etmelisiniz.

Elinizdeki Salon Ekipmanlarına Göre Dekorasyon

Kuaför ve güzellik salonlarınızın iç mekanını dekore etmenin yüzlerce yolu vardır. Her şeyi elden geçirmek ve sıfırdan başlamak yerine, alanınızın zaten sahip olduğu görünümü güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Ahşap ağırlık ürünleriniz olabilir, o halde bunları ortaya çıkartmak için Salon Dekorasyonunda rustik bir hava yakalamaya çalışabilirsiniz. Duvarlarınız veya zeminleriniz beton ise salonunuza modern, endüstriyel bir tarzda dekore etmeyi düşünebilirsiniz.

Kuaför Salonu Dekorasyonu Yapılırken Aynaların Önemi

Kapılarınızdan giren her müşteri bir aynanın karşısında oturacaktır, bu yüzden sizin için doğru olanı seçmek önemlidir. Büyük, çok parçalı aynalar, alanınızı daha büyük ve daha ferah hissettirirken, tek parçalı aynalar her bir noktanın daha samimi, sıcak hissettirmesini sağlar. Daha sade bir estetik için çerçeveli aynaları veya daha şık bir görünüm için çerçevesiz, yalın aynaları tercih edin. Aynalarınızı yerleştirirken aydınlatmanıza uygun konumlandırdığınıza emin olun. Müşterilerinizin gözlerinde kör edici ışık yansımaları olmasını istemezsiniz!

Güzellik Salonu Tasarımında Kuralları Siz Koyun

Alanınızı tasarlarken sadece standart dört duvara sahip olduğunuzu düşünmeyin.

Tasarımınızı zeminlere ve tavanlara devam ettirebilirsiniz. Renkli bir tavan ile mekanınızı aydınlatabilir veya beyaza boyayarak odalarınızı daha ferah hissettirebilirsiniz. Ek olarak, güzellik salonlarınıza gelen müşterilerinizin saçlarını yıkarken bakacakları güzel şeyler işletmenizin kalite algısını arttırarak, çevrelerinde önerdikleri bir Kuaför Salonu olacaksınız.

Güzellik Salonu Dekorasyonu

İş Yeri Dekorasyonunda Planlamanın Önemi

Özelikle ofis, iş yerleri vs. ticari amaç ile yapılan Dekorasyon, İç mimarlık hizmetleri göründüğü kadar basit değildir. Alanınızın uyumuna benzer şekilde, akışın da doğru olmasını istersiniz.

Alanınızı müşterinin bakış açısından düşünün. Düzeniniz mantıklı mı? Bekleme alanınız içeri girdiğinizde önde mi yoksa arkaya mı daha yakın? Saç yıkama alanlarınızın misafirlerin ilk oturdukları yer olmasını mı istiyorsunuz yoksa onları saç kestiğiniz alanlara getirip önce yapacağınız saç kesimini, cilt bakımını mı konuşmak istiyorsunuz? Salonunuzun nasıl bir işleyişi olmasını istiyorsanız mekanınızın dekorasyonunu ve tasarımını ona göre uygulamaya geçirin.

Güzellik Salonu, Kuaför Salonu Dekorasyonunda Yeşilin Önemi

Bitkiler ekleyerek mekanınıza canlılık verin. Sadece havayı temizlemek ve oksijen sağlamakla kalmaz, aynı zamanda herhangi bir alana farkettirmeden oldukça hoş bir renk patlaması etkisi yaratır. Bitkileri içeriye uygun şekilde yerleştirmek aynı zamanda salonunuza doğal ve sakinleştirici bir his vererek, müşterilerinizin farkında olmadan sizleri bir daha tercih etmesi için güzel bir hile yapmış olacaksınız.

Değerlendirme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir