Dekorasyon Fikirleri, Dekorasyon Tavsiyeleri

Japandi Dekorasyon Tarzı Nedir? | Nasıl Yapılır?

Japandi Dekorasyon Tarzı

Hometsy ekibi olarak, verdiğimiz Online dekorasyon ve iç mimarlık hizmetleri yanında, sizlere yeni trendleri dünyada olup biteni aktarmaya devam ediyoruz. Bugün konumuz adını yakın zamanda sık sık duymaya başladığınız “Japandi” hadi gelin birlikte, Japandi Dekorasyon Tarzı Nedir bir inceleyelim.

Japandi Dekorasyon Tarzı Nedir?

Japonya ve İskandinavya’nın pek çok ortak noktası olmadığının farkındayız, ancak ev tasarımı söz konusu olduğunda, düşündüğünüzden çok daha benzerler. Her biri estetiğe sadeliğe, doğal unsurlara ve rahatlığa odaklanıyor, bu yüzden gittikçe daha fazla tasarımcının iki görünümü bir araya getirdiğini ve ona “Japandi” (diğer adıyla Japon ve İskandinav) adını verdiğini görmekteyiz.

Mimesis Online Dekorasyon, hizmetimizi görüntülemek için tıklayınız.

Nispeten yeni bir trend olsa da, Japandi’nin bu yıl Instagram keşfetinizde bol bol ortaya çıkmasını bekleyin.

iskandinav tarzı dekorasyon

Japandi Tarzı Tasarım Nedir?

Hometsy olarak bize göre, “Japandi tasarımı, bir sanat, doğa ve sadelik hissi yaratmak için İskandinav işlevselliği ile Japon rustik minimalizminin birleşimidir.” Bu füzyon, net çizgilere, parlak alanlara ve açık renklere odaklanarak işlev ve formun mükemmel karışımını yaratmıştır.

Japandi Dekorasyon Tarzı Bileşenleri Nelerdir?

Japon ve İskandinav tarzının mükemmel birleşimi olan Japandi tasarımı, estetik açıdan pek güçlü, cafcaflı olmasada hoşa giden ancak daha çok işlevselliğe dayanan basit, minimalist tasarımlara odaklanmaktadır.

Bize göre, bol miktarda doğal malzeme, yumuşak renkler, temiz çizgiler ve minimal, ancak iyi seçilmiş mobilyalar kullanılmalıdır. Japandi tarzı mobilyalar daha çok, atılabilir, ucuz malzemeler üzerinde kaliteli ve el yapımı parçalara odaklanan güzel işçiliğe sahiptir. Ayrıca, Japandi mobilya ve aksesuarlarını tamamlayacak çok sayıda nötr renk ve boya seçeneği görebilirsiniz. Sakinleştirici, sakin ve huzurlu tonlar genel olarak seçilir ve daha parlak renkler dahil edildiğinde, çok anlamlı ve incelikli sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Ek olarak, Japandi stili genellikle sürdürülebilirliği vurgular. Doğal malzemelerin ve basit tasarımların yaygınlığı, onu harika bir yeşil, doğaya bolca çağrışım bulunan bir dekor stili yapar. Giderek daha fazla insanın çevre dostu estetiğe yönelmesiyle, Japandi’nin popülaritesinin günden güne artacağı kesin bir gerçektir.

Japon ve İskandinav Tarzı Dekorasyonun Uyumu Nasıl Sağlanır?

İskandinav tasarımına aşina iseniz, kesinlikle “Hygge” kavramıyla karşılaşmışsınızdır. Bu, İskandinav tasarımında rahatlık ve ev gibi olma kavramıdır özellikle son birkaç yıldır ABD’de artan bir akım olmuştur. Temel olarak, eviniz sığınağınız olmalı ve kapısından her girdiğinizde rahatlık hissi sağlamalıdır.

Şimdi, bu fikri Japon “wabi-sabi” nosyonuyla veya kusurda güzellik olduğu fikrini birleştirin, sonuç tahmin ettiğiniz gibi Japandi. Japon ve İskandinav tasarım stilleri birlikte oldukça uyumlular çünkü her ikisi de sadelik ve rahatlığa dayanıyor. İkisinin ortak estetiği, hem kolay hem de sofistike bir tarz yaratmak için bir araya geliyor.

İki dekorasyon tarzıda bolca ortak paydada bir araya geliyor, asıl olarak yazımızda anlatmak istediğimiz ana konu; İskandinav ve Japon dekorasyon stillerinin estetiği, kolay ve sofistike tarzı vurguladıklarıdır.

Tamamen sizin zevklerinize, beklenti ve ihtiyaçlarınıza göre Özel mobilya tasarımları & imalatları gibi hizmetlerimizi incelediniz mi?

Değerlendirme

Japandi Dekorasyon Tarzı Nedir? | Nasıl Yapılır?” ile ilgili yorum;

  1. Fatma dedi ki:

    Paylaşım için teşekkürler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir