Dekorasyon Tavsiyeleri

Ev Dekorasyonu Trendleri! | Yılın Dekorasyon Trendleri

Ev Dekorasyonu Trendleri

Merhabalar, hometsy.com ekibi olarak sizler için 2021 Ev Dekorasyonu trendlerini derlemeye kaldığımız yerden devam ediyoruz. Birlikte 2021 Tasarım Trendleri En iyi 5 Ev Dekorasyonu Fikri! başlığı altında bu trendler neymiş bir öğrenelim.

Evde kaldığımız bu günlerde trendlerden, yeniliklerden uzak kalmayın. Sıkı tutunun başlıyoruz.

2021 Ev Dekorasyonu Trendleri 

Sizlere 2021 Yılı Ev Dekorasyonu trendlerini aktarırken, neden ve nasılıyla birlikte mimarlarımız eşliğinde açıklamasını yapacağız. Öncelikle doğru bilinen bir yanlışla başlamak istiyorum. Dekorasyonun güzelliği sadece görünüşten ibaret değildir.

Oturma Odası Tasarımı Dekorasyon Paketi, hizmetimizi görüntülemek için tıklayınız.

Peki nedir dediğinizi duyar gibiyim, şöyle ki; dekorasyonun güzelliği stili ve işlevi bir araya getirme birlikte birbirlerinin fonksiyonu olarak sunabilme yeteneğidir.

Yılın ev Dekorasyonu Trendleri Nelerdir

Yılın Dekorasyon Trendleri Nelerdir?

2020 yılına baktığımızda, Ev Dekorasyonu Trendleri ile alakalı fazla bir değişiklik olduğunu düşünmüyoruz. Pandemi etkisiyle evde kalmamızdan ötürü Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri özelinde gayet güzel gelişmeler olduğunu hep birlikte özellikle, sosyal medya üzerinden gördük.  2021 yılına genel bir bakış atarsak eğer, Yılın Dekorasyon Trendleri şu başlıklar altında toplanmaktadır.

  • Toprak tonları ve doğal tonların tercih edilmesi.
  • Mobilya seçimlerinde kıvrımlı tasarımların tercih edilmesi.
  • Home Office Çalışmak kavramı nedeniyle evlerimizde daha fonksiyonel alanlar ihtiyacı duyulması.
  • Bir klasik olan çiçekli duvar kağıtlarının hayatımıza yeniden girişi.
  • Biyofilik tasarıma bağlı olarak, biyofilik dekorasyonun yükselişi.

Toprak Tonları

Öncelikle renkler ile başlayalım. Yılın favori rengi klasik mavi olsada, genel olarak doğaya dönüş akımları sonucunda doğal tonlara bir dönüş olduğu aşikar, yani şöyle ki bizim bu yazımızda ele alacağımız tonlar kesinlikle toprak tonları. Doğayı sevin onu kucaklayın. ?

Zeytin yeşili, sarı okra ve yanmış portakal renkleri sadece sıcaklık katmaz ,aynı zamanda dış mekanlarla bağlantı kurmanıza da vesile olurlar.

Mobilya ve aksesuarlarda bu tonlar kullanıldığı takdirde doğanın bize sunduğu sakinleştirici ortamı evlerimiz içerisinde yaratmış oluruz. Bu özellikle bugünlerde sürekli evimizde vakit geçirildiği düşünülürse gerçekten ihtiyacımız olan bir şey.

Kıvrımlı Tasarımlar

Bu yılın trend dekorasyonlarına baktığımızda eskilere bir geri dönüş olduğunu görüyoruz.

Kıvrımlı modellerin yeniden ortaya çıkışı,60’lı 70’li yıllardan esinlenen yuvarlak hatlara sahip mobilyaların trendinin yükselişte olduğunu görüyoruz. Salonunuzla alakalı fikirler arıyorsanız eğer öncelikli olarak kavisli kanepelere bakmanızı tavsiye ederim.

Önümüzdeki yıllarda kıvrımlı tasarımlar ve doğal tonların bir araya gelerek kesinlikle uzun yıllar boyu trendlerde kalacağını düşünüyorum. Doğanın sakinliğini, huzurunu evlerimizde yakalamaya her zaman olduğundan daha fazla ihtiyacımız olduğu aşikar.

Fonksiyonel alanlar

evde akıllı depolama alanları

2021 yılı getirdiği felaketler özelinde bizlere en çok evde kalmayı evden çalışmayı evden öğrenmeyi, kısaca hayat eve sığar dedirtmeyi öğretmiştir.

Bu nedenle 2021 yılında birden çok işlevi olan alanlara sahip olmanın gerekliliğini hep birlikte öğrenmiş olduk.

Yemek yediğimiz masalarda ders çalışır, işlerimizi yapar olduk. Öncelikle ev içerisinde nasıl alanlara ihtiyacımız olduğunu düşünüp o şekilde bir planlama yaparsak kesinlikle sonucunda daha mutlu oluruz.

Bir diğer trend dekorasyon fikri ise, özellikle çocuk yatak odasıyla evin diğer alanlarını, oyun alanlarını bir araya getirebilme fikridir.

Yapılacak ufak dokunuşlarla çocuklar güvenle evin diğer alanlarında uyuyabilir, oyunlar oynayabilirler.

Şöyle bir düşünün, yemek pişirirken veya çalışırken çocuğunuza da göz kulak olmanız gereken durumlar olabiliyor o nedenle onlar için oturma odasının bir köşesinde veya varsa merdivenlerinizin altında güzel özel bir alan oluşturabilirsiniz.

Ek olarak sağlığına önem veren sporsuz yapamayanlar içinde tavsiyelerimiz var;

Öncelikle garajı veya boş bodrumları olan şanslı kesimi bir kenara bırakıyorum onların dekorasyon tavsiyelerinden ziyade kalkıp spor yapmaya ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum. Böyle bir yeriniz yok mu? Endişe etmenize gerek yok.

Sporun bahanesi olmaz, egzersiz ekipmanlarınızı evinizin boş bir köşesinde gayet güzel konumlandırarak onları güzel ufak dekorasyon hileleri ile saklayarak hatta belki bir tasarım fikri olarak bir odanızı hobi odasına çevirebilirsiniz.

Çiçekli Duvar Kağıtları

Çiçekli duvar kağıtları yenimi trend oldu dediğinizi duyar gibiyim.

Tabi ki haklısınız çiçekli duvar kağıtları tasarım, dekorasyon var olduğundan beri hep hayatımızda olan çoğu evin olmazsa olmazı vazgeçilmezi olmuştur.

Ama bir durun, biz bu klasik babaanne evlerinde ki modellerden bahsetmiyoruz.

Çağdaş modeller canlı ve zıt renkli olanlardan bahsediyoruz. Bunları evimizde kullandığımız doğal tonlara uydurarak çeşit çeşit üründen çok farklı kişiye özel tasarımlar desenler elde edebiliriz.

Çiçekli duvar kağıtları genel olarak banyolarda ve giriş alanlarında kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte elimizde bir sürü yeni duvarda iz bırakmayan yapıştırıcı türleri oldu. Bu nedenle sadece deneyin ve korkmayın herkes kendi evinin mimarıdır.

Çiçekli duvar kağıtları

Biyofilik Dekorasyon

Nedir bu biyofilik dekorasyon dediğinizi duyar gibiyim…

Öncelikle buyrun sizi şöyle alayım; Biyofilik Dekorasyon Nedir?

Biyofilik tasarım, doğal unsurları(ışık, bitkiler, malzemeler) yaşam alanlarımıza yani özetle sağlığımızı doğrudan etkileyen en çok bulunduğunmuz ortamlara dahil eden 2021 tasarım trendlerinden biridir.

Araştırmalar, doğanın doğrudan veya dolaylı unsurlarının yapılı çevreye dahil edilmesinin stresi azaltmada ve kan basıncı seviyelerini ve kalp atış hızlarını dengelemede rol oynadığını göstermektedir.

Ek olarak, biyofilik dekorasyon üretkenliği, yaratıcılığı ve kendi kendine iyileşebilme oranlarını arttırıyor. İnanılmaz sonuç, değil mi?

Sonuç

Ev Dekorasyonu yaşam kalitemiz bakımından oldukça önemlidir. Tam olarak bu yüzden Hometsy olarak, yardım istediğiniz noktalarda sizin yanınızdayız. Tamamıyla online, pratik ve kolay iç mimarlık hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz bir tık uzağınızdayız. Bizi Sosyal Medya hesaplarımızdan takip ederek güncel çekiliş ve indirimlerimizden faydalanabilirsiniz. 

Değerlendirme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir