Dekorasyon Fikirleri, Dekorasyon Tavsiyeleri

Ev Dekorasyonu Stilleri Nelerdir? | Dekorasyon Tarzları

ev dekorasyonu stilleri

Ev Dekorasyonu Stilleri hakkında ne biliyoruz? Hangi Ev Dekorasyonu Stili bizim için uygun bunu öğrenmek ister misiniz? Hadi gelin birlikte şu televizyonlarda ki programlarda, tasarımcıların, dekoratörlerin, iç mimarların ağızlarında, kalfasından mimarına dillerde dolanan Ev Dekorasyonu Tarzlarını tanıyalım birlikte inceleyerek öğrenelim.

Ev Dekorasyonu Stilleri Nelerdir?

İşin özünde Dekorasyon Tarzları, günümüz dünyasında belirli başlı kalıpları yıkmış durumda, artık herkes kendi evinin dekoratörü ve iç mimarı, Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri bir yana, zevklerimizi ve kendi tarzımızı keşfetmemize yardımcı olacak bir çok rehber bulunmakta, bizi sosyal medya hesaplarımızdan @hometsy etiketi ile takip ederseniz bu konudaki paylaşımlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Oturma Odası Tasarımı Dekorasyon Paketi, hizmetimizi görüntülemek için tıklayınız.

Aşağıda yaygın olarak bilinen ve son dönemde oldukça popüler olan Ev dekorasyonu Stillerini görüntüleyebilirsiniz. Başlıca şunlardır;

  • İskandinav Tarz Ev Dekorasyonu
  • Geleneksel Ev Dekorasyonu
  • Geçiş Tarz Dekorasyon

İskandinav Tarz Ev Dekorasyonu Stilleri

iskandinav tarz dekorasyon

İskandinav tasarımı, İskandinav ülkelerindeki yaşamın sadeliğini fazlasıyla vurgular. İskandinav mobilya tasarımı genellikle basit ve sade olmasına rağmen kesinlikle bir sanat eseri gibi görünüyor.

Mobilyalarda, birçoğu heykelsi bir etkiye sahip bazı ilginç çizgilerle birlikte işlevsellik var. Tamamen beyaz renk paletleri ve ahşap, parlak plastikler ve emaye alüminyum, çelik ve geniş tahta döşeme gibi doğal unsurların bulunur. Geniş, doğal aydınlatma, daha az aksesuar ve fonksiyonel mobilyalar İskandinav tasarımlarını karakterize ediyor.

Büyük aynalar, simetri prensiplerine uyma, içeriye doğal ışık girmesine gösterilen özen dikkat çekiyor.

Geleneksel Ev Dekorasyonu

Geleneksel dekorasyon tarzı, özellikle 18-19.yüzyılda etkisi olan ve Avrupa zevklerinden ilham alan bir iç mekanı kapsar. Geleneksel tasarım stili klasik detaylar, görkemli mobilyalar ve çok sayıda aksesuar sunar.

Geleneksel evler genellikle koyu, bitmiş ahşap, zengin renk paletleri ve çeşitli dokular ve eğri çizgiler içerir. Mobilyalar, çeşitli desen ve dokuları içerebilen kadife, ipek ve brokar gibi ayrıntılı ve süslü detaylara ve kumaşlara sahiptir. Dokular daha kıvrımlı, görkemli, çeşitli ve her bileşende bol miktarda ayrıntı bulunur.

rustik stil ev dekorasyonu

En ayırt edici özellik, duvarların genellikle nötr renklerle boyanmasıdır, böylece mobilya ve dekoratif vurgular vurgulanabilir. Ayrıca ahşap paneller, kasetli tavanlar, gömme dolaplar, karmaşık karo ve ahşap zemin desenleri, zarif mobilyalar ve antika parçalar gibi karmaşık mimari detaylar oluşturmayı da sever.

Geleneksel iç tasarımın en belirgin özelliklerinden biri ‘simetri’ dir, yani kanepelerden aksesuarlara kadar her şey çiftler halinde olmalıdır.

Geçiş Tarzda Ev Dekorasyonu Stilleri

Bugün en popüler dekorasyon stillerinden biri “geçiş” tarzı kategorisine girebilir. Bu özel dekorasyon tarzı, geleneksel ve çağdaş alanların unsurlarını içerir ve her bir stili diğerini gölgede bırakmadan hissettiren bir denge yaratır.

Örneğin bir geçiş mekanı, akrilik veya çelik gibi basmakalıp çağdaş bir mekanın malzemelerini geleneksel bir mekanın daha gösterişli mobilyalarıyla kullanabilir. Bu denge ve stillerin kombinasyonu beklenmedik kadar estetiktir.

Bu güzel iç tasarım stili, klasik geleneksel ve çağdaş modern olmak üzere, birbirlerine neredeyse zıt olan iki iç tasarım trendi arasında şaşırtıcı bir geçiş sağlar. Geçiş tarzının renk paleti ağırlıklı olarak nötr ve tek renklidir.

Geçiş tarzı, geleneksel iç mekanlar için tipik olan eğri çizgiler ve konfor odaklı, daha büyük boyutlu ve sağlam bir yapıya sahip sağlam mobilya parçaları ile çok fazla süslemenin olmadığı, düz ve net çizgilerin benimsendiği, çağdaş tarzın minimalist eğilimlerinin sonucunda ortaya çıkan – mütevazı bir sadelikte lüks- bir kombinasyondur.

Sonuç

Evlerinizin Dekorasyonu sizin için oldukça önemlidir bunu biliyoruz. Kendi evinize, karakterinize ve yaşam tarzınıza uygun Ev Dekorasyonu Tarzınızı bulurken bir yardıma ihtiyaç duyarsanız, Hometsy olarak, Dekorasyon, İç Mimarlık, Kişiye Özel Mobilya Tasarımı gibi noktalarda size, Online Dekorasyon ve Online İç Mimarlık paketlerimiz dahilinde yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyarız, detaylar için bize ulaşabilirsiniz.

Hometsy ekibi olarak, Tasarım ve Dekorasyon Rehberi olma adına çıktığımız bu yolda tavsiyelerimize kulak vermek yanımızda yer almak isterseniz bize sosyal medya üzerinden ulaşabilir, takip edebilirsiniz.

Değerlendirme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir