Dekorasyon Tavsiyeleri

Dekorasyon Stilleri Nelerdir? | Dekorasyon Tarzları

dekorasyon stilleri

Tasarım stillerinin bolluğu nedeniyle, hangi stilin sizin için en iyi doğru olacağını çözmek anlamanız için ekibimiz ev dekorasyon stillerini sizin için özetledi. Umarım faydalı olur hadi incelemeye başlayalım.

Dekorasyon Stilleri Nelerdir?

Konu ev ve ofis dekorasyonu olunca, birçok bilgi kaynağı, birbirinden farklı Dekorasyon Stilleri görmek mümkün, bu kimi zaman faydalı olsada çoğu zaman aklımızı karıştırarak, bizi ana konudan uzaklaştırmaktadır. Önceliğin, herhangi bir dekorasyon tarzını uygulamak değil, bizim ihtiyaçlarımız ve zevklerimiz özelinde Evimizi Dekore etmek olduğunu unutmamalıyız.

Ev Tekstili Seçimi Dekorasyon Paketi, hizmetimizi görüntülemek için tıklayınız.

Hometsy olarak, sizler için bugünlerde adını sıklıkla duyduğunuz Dekorasyon Tarzlarını inceledik, incelediğimiz Dekorasyon Stilleri özetle şöyledir.

  • Modern Dekorasyon Tarzı
  • Çağdaş Ev Dekorasyonu Stili
  • Minimalist Dekorasyon
  • Endüstriyel Tasarım Tarzı
  • Yüzyıl ortası dekorasyon stili

modern ev dekorasyonu

Modern Dekorasyon Fikirleri

Modern Dekorasyon Stilleri tarzı genellemek gerekirse, temiz, keskin hatlara sahip bir ev, basit bir renk paleti ve metal, cam ve çelik içerebilen malzemelerin kullanımını ifade eder.

Modern tasarım, mobilya dâhil her öğede basitlik ön plandadır. Çok fazla karmaşa veya aksesuar yoktur, tek kelimeyle şıktır.

Çağdaş Ev Dekorasyonu

Genellikle, modern iç tasarım ve çağdaş iç tasarım birbiriyle karıştırılır.

İkisi arasında çok önemli bir fark vardır. Modern, 20. yüzyılda başlar ve tasarımı katı bir şekilde yorumlar. Öte yandan çağdaş, daha akıcı, özgür ve esnektir. Belirli bir stile daha az bağlıdır ve günün trendine göre değişimler gösterebilir.

Minimalist Ev Dekorasyon

Modern tasarım kavramlarını alır ve onları daha da basitleştirir. Renk paletleri nötrdür ancak ana renkler de vurgu rengi olarak kullanılabilir.

Mobilyalar ve aksesuarlar basittir, gösteriş ve karmaşadan uzaktır. Minimalizmde işlevsellik ve konfor ön plandadır.  Minimalist dekorasyon tarzı Japon tasarımından ilham alır ve “Az çoktur.” İlkesini benimser. Minimalist tasarım boş alanı sever. Desenler hiçbir yerde bulunmaz ve doku kullanılabilir.  Felsefesinden dolayı fonksiyonel mobilyalar en temel tasarım öğesidir ve mobilyalarda genellikle gizli depolama alanı kullanılır.

rustik ev dekorasyonu

Endüstriyel Dekorasyon Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi endüstriyel tarz, bir depodan veya fabrikadan ilham alır. Elemanların çoğunda bitmemişlik hissi vardır.

Açıkta kalan tuğla, beton, elektrik telleri, tesisat kanalları ve ahşap görürsünüz. Mekanın tüm tesisat kalıntılarını örtmek veya duvarların içine saklamak yerine, eski zeminleri, duvarları koruyan ve boruların ve kabloların ve kirişlerin çoğunu tutan büyük, yüksek tavanlı açık birimler oluşturdu. Nötr renkler, geri dönüştürülmüş makineler, koyu karamsar tonlar hakimdir.

Yüzyıl Ortası Modern Ev Dekorasyonu

Yüzyıl ortası modern Dekorasyon Tarzında, 1950’lerde ve 60’larda, popüler olmuştur. İşlevsellik veya “telaşsız tasarım”, yüzyıl ortası tasarımın ana temasıydı.

Organik ve doğal formlar, kullanımı kolay çağdaş tasarımları ve basit imalatları vurgulamaktadır. Yüzyılın ortalarında modern evler, sürgülü kapılar, resim pencereleri, ışıklıklar ve verandalar sayesinde içeriden dışarıya kesintisiz bir akışa sahiptir.

Dış mekân manzaralarını vurgulamak için pencereler genellikle çıplak bırakılır. Zeminler ve tavan kirişleri gibi yapı elemanları sıva, boya, kaplama olmadan kullanılırken, duvarlar kalın geometrik desenlere sahip grafik duvar kâğıdı ile süslenmiştir. Renk paleti genellikle turuncu, sarı, yeşil ve kahverenginin tonlarındadır.

Devamı ve daha fazlası için, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir, soru istek ve önerileriniz için bizlere ulaşabilirsiniz.

Değerlendirme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir