Dekorasyon Tavsiyeleri

Küçük Evler İçin Dekorasyon Önerileri | Profesyonel Tavsiyeler

Küçük Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Merhaba, bugünlerde bilindiği üzere Covid-19 dolayısıyla vaktimizin çoğunu evlerimizde geçiriyoruz. Otur otur sıkılıyorsanız küçük evlerinizi daha büyük hissetmenize sebep olacak Küçük Evler İçin Dekorasyon Önerileri ile geldik. 5 Adımda Evinizi Daha Büyük Ve Ferah Gösterecek Dekorasyon Önerilerimiz ile birlikte sorunlarınıza çare olacağız.

Güzel bir molanın ardından bu güzide eser eşliğinde hadi bir çay koyun ve dekorasyon tavsiyelerimize kulak verin.

Küçük Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Madem evdeyiz hadi gelin, o zaman mimarlardan, stüdyo sahiplerinden, psikologlardan bazı tavsiyeler alarak evimizde bazı ufak değişiklikler yaparak daha büyük daha ferah hissettirmenin yollarını araştıralım.

Antre Tasarımı Dekorasyon Paketi, hizmetimizi görüntülemek için tıklayınız.

Başlamadan önce şöyle bir arkanıza yaslanın ve düşünün bugüne kadar gidip gördüğünüz yerlerden elbet size kendinizi daha rahat daha sakin hissettiren yerler olmuştur değil mi?

Bu konuda bir profesyonel olan Shalae Price otel odalarını örnek olarak göstererek şöyle demiştir;

“Çoğu otel odası gerçekte olduğundan çok daha büyük hissettirmek için tasarlanmıştır. Mobilya yerleşimi iyi düşünülmüş ve dekor minimalist olarak sizi rahatlatmak adına tasarlanmıştır. ”

1+1 evler için dekorasyon

Evinizin Toplu Olmasına Özen Gösterin

Ev içerisinde birşeyleri düzenlemek, toplamak, lazım değilse elden çıkarmak kesinlikle büyük geniş alanlar elde etmek için ilk adımdır.Bunu hepimiz küçük ufak uğraşlar sonucunda yapabiliriz.

Hadi, kalkın şöyle bir odalarınızı dolaşın odadan odaya yürüyün, yürürken gözünüze çarpan bazı dağınıklıkları düzeltin masalardaki kağıtları, dışarıda kalmış oyuncakları, çamaşırları kutularına koyun. Evinizde olan fazlalıkları sağa sola tepiştirmeyi bırakın eğer kullanmıyorsanız gerçekten ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız hayır kurumlarına bağış yaparak elde edeceğiniz içsel huzuru bir düşünün derim. Bir taşla iki kuş ne güzel iş ?

Zemin Yüzeylerinde Ve Duvarlarınızda Kuru Kalabalıktan Uzak Durun

Öncelikle hepimizin bildiği gibi şöyle buyrulmuştur. “Temizlik İmandan Gelir” Aksini düşünmek aksinin iyi olduğunu düşünmek kesinlikle akla mantığa sığmayan bir gerçektir. Temiz ve düzenli olmayan bir yerin ne kadar büyük olursa olsun ferah huzurlu hissettiremeyeceği oldukça aşikar bir gerçektir.

Mimaride şöyle bir inanış vardır derler ki ; Zemin alanı ne kadar fazla olursa, oda o kadar büyük olacaktır. Yani kısaca ne kadar ekmek o kadar köfte… Zeminde yer alan gereksiz kalabalıklar, sehpalar sandalyeler, dolaplar kesinlikle bize evimizin sınırlarını olduğundan daha küçük hissettirmekte…

Zemin alanı kesinlikle bir depolama alanı değildir, eğer böyleymiş gibi davranıyorsanız bu alışkanlığınızdan bir vazgeçip arada ki farkı görmenizi tavsiye ederim. 🙂

Ek olarak, bu duvarlar ve mobilyalar arasında ki boşluklar içinde geçerlidir. Şöyle ki tüm mobilyalarınızı duvarlara yasladığınızda odanızın net sınırlarını çizmiş olursunuz. Bazı mobilyalarınızı duvarla arasında biraz mesafe bırakarak konumlarsanız odanızın sizlere daha büyük gelmeye başladığını göreceksiniz!

Eşyalarınızı Akıllıca Saklamaya Özen Gösterin

akıllı depolama alanları

Eşyaları saklama şeklinizde yaratıcı olun ve evde bulunması gereken şeylerle alakalı daha seçici olun… 🙂

Battaniyeleri bir sandığa veya sepete katlayarak, oyuncakları ayrı bir sepete koyarak, mobilyalar üzerine koyduğunuz fotoğrafları duvarlarınıza asarak ortada ki kuru kalabalıktan dağınık görüntüden uzaklaşıp evlerinizi daha ferah hale getirebilirsiniz!

Mobilya seçimlerinizde kesinlikle ekstra saklama alanları olan fonksiyonel çözümler sunan ürünlere yönelmenizi tavsiye ederim.

Şu misafirliğe gittiğinizde gördüğünüz düzenli evlerin sırrının kesinlikle bu fonksiyonel mobilyalar olabileceğini unutmayın.

Küçük Evler İçin Dekorasyon Yaparken Aynalar Sihirlidir Unutmayın

Hani şu dizilerimizde gördüğümüzden değil aman sakın yanlış olmasın 🙂

Ambrosia Home’un sahibi ve Başkanı Debra Newell bir yazısında şöyle demiştir;

“Eğer odanızın daha büyük görünmesini istiyorsanız, mutlaka büyük aynalar kullanmalısınız! ”

Aynalar etraftaki ışığı yansıtarak, odanıza hareket hissi verecek ve alanınızın boyutunu arttıracaktır. Boy aynaları, aynalı dolap kapaklarını kullanabilir veya duvarlara daha küçük aynalar asarak sizde evlerinizde bu sihri kullanabilirsiniz…

Küçük Evler İçin Dekorasyon’da Mobilya Seçimine Dikkat Edin

küçük evler için mobilya

Aslında başlıktan da anlaşılabileceği gibi durum çok açık. Bu tavsiyemizi özellikle yeni mobilya alma arefesinde ki insanlar için verdiğimi belirtmek istiyorum, çünkü nasıl başlanırsa öyle gider bir şeyi sonradan düzeltmek daha zor olabiliyor.

Öncelikle nasıl hayatımızda ki gereksiz insan kalabalığı bizi yoruyor strese boğuyorsa bu evlerimiz için de geçerlidir. Hatta sitemizde daha önce bahsettiğimiz Minimalizm Bu konuda çok iyi bir örnektir. Bu sadelik kavramı süreç boyunca adeta bir yaşam felsefesi haline gelmiş.

Ek olarak, mobilyalarınızı seçerken yere daha yakın yani daha alçak mobilyalar tercih etmeniz yukarıda daha fazla alan bırakarak odanızı daha ferah gösterecektir. Bu mantık mobilyaların bacak stili için de geçerlidir; açık veya post tarzı bacaklar, doğrudan zemine dayanan büyük mobilyalara kıyasla daha fazla alan gösterecek ve daha ferah bir görünüm sağlayacaktır.

Sonuç

Hepimiz bu küçük kutuların içerisinde hapsolmuş gibi hissediyoruz. Çoğumuzun hayalinde rahat rahat şöyle bir sokakları turlamak olduğunu, en sevdiğimiz mağazaların vitrinlerine baka baka caddelerde dolaşmak olduğunu biliyorum. Elbet bu pandemi sürecini atlatacağız. Büyük Usta, Zeki Müren’in dediği gibi;

“elbet bir gün buluşacağız”.

Küçük Evler İçin Dekorasyon Önerileri ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Biz bu çalışmayı yaparken çok eğlendik.

Devamı ve daha fazlası için, bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edip güncel dekorasyon tavsiyelerimizi görüntüleyebilirsiniz. Online İç Mimarlık hizmetlerimiz ile alakalı bilgi almak isterseniz bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Değerlendirme
Listeye geri dön

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir