Dekorasyon Fikirleri, Dekorasyon Tavsiyeleri

Kare Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır? | Salon Tasarımı

kare salon dekorasyonu

Söz konusu Kare Salon Dekorasyonu olduğunda dikdörtgen salonlar için dekorasyon yapmak daha kolaydır. Aslında zor gibi görülen fakat pratik fikirlerle kolay hale getirebiliriz. Dekora geçmeden önce salonunuzun kullanım amacını göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Hadi gelin birlikte, Kare Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır bunun üzerine konuşalım.

Kare Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Televizyon veya masa gibi odak noktası belirleyecek bir detay varsa onları göz önüne alarak koltuk yerleşimi yapmanız gerekmektedir. En başta salonunuzun alanına uygun bir halı alarak başlayabilirsiniz. Halınızın tercihini de kare yönünde kullanarak ve üzerinde sehpa detayıyla uyumlu bir salon için başlangıcınız gayet iyi olacaktır. Koltuklarınızı televizyonunuzun tam karşı kısmına koyarak veyahut sağlı sollu kullanabilirsiniz. Eğer salonunuzu iletişim dışında misafirleri ağırlamak için kullanacak olursanız kare salon dekorasyonunuzu koltuk takımlarınızı daha sıcak ve samimi olacak şekilde dizayn etmeniz daha doğru olacaktır.

Kare Salon Dekorasyonu Nasıl

Kare Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Sehpa, dekoratif laflar, aksesuarlar, köşelere yerleştirilmiş bitkiler salonunuzun oluşunu belirleyen ve ortaya çıkaran detaylar olacaktır. Kare salon dekorasyonunuzun ufak ama bir o kadar canlandırıcı detayı ise tablolar olacaktır. Bu ölçüde kare salon dekorasyonunda oldukça başarılı sonuçlar elde edeceğinizi gözle görülecektir. Arzu ettiğiniz taktirde dokunuşları birlikte yaparak gözle görünür başarıyı birlikte izleyebiliriz.

Kare Salon Dekorasyonu Fikirleri

Kare Salon Dekorasyon Örnekleri

Mobilya tercihlerinizi açık renklerden yana kullanmalısınız. Koyu renklerin bilindiği üzere alanı olduğundan daha dar göstermektedir. Oda daraltmasını engellemek için ise dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur gereksiz eşya ve objeler. Bunların yanı sıra elbette kaba görünümlü parçalar. Görünüm açısı dışında size temizlik konusunda da oldukça zorluk çıkaracaktır.

Kare Salon Dekorasyon Örnekleri

Kare Salon Dekorasyon Fikirleri

Bu noktada bizi belirleyecek olan asıl husus kapınızın konumu olacaktır. Eğer odanızın kapı girişi orta kısımdan ise oturma grubunuzu sol kısma, yemek takımınızı ise sağ kısma yerleştirmelisiniz. Kare salon dekorasyonu yaparken koltuk takımlarınızı genel olarak güneş alan yere göre belirlemelisiniz. Mobilyalarınızın ortada kalan kısmı tamamı kapanmayacak şekilde bir kare halı tercih edip üzerine mobilyalarınıza ve alanınıza göre sehpa seçimi yapabilirsiniz. Televizyon ünitesi kullanacak iseniz duvarlara minimal kare raflar alarak bütünlüğü sağlayabiliriz. Biz bu konuda oldukça kendimize güveniyoruz.

Değerlendirme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir