Dekorasyon Fikirleri, Dekorasyon Tavsiyeleri

Antre Ve Koridor Dekorasyonu İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

antre ve koridor dekorasyonu

Antre ve Koridor Dekorasyonu, çoğumuz için ölü alanlar olarak görülmektedir fakat kesinlikle öyle değildir. Tam tersine evimizin daha girişte, havasını canlandıran bir alandır. İlk görüş önemlidir mantığıyla, antrelerimiz özen gösterilerek dekore edilmesi gereken alanlardır.

Antre Ve Koridor Dekorasyonu

Genel olarak evlerimiz girişlerinde bulunan koridor ve antreleri, odalara uzanan boş bir yapı olarak değil de yürürken keyif alıp her ayrıntısıyla mutluluk yaşanan bir alan haline getirilmelidir. Koridorları tabure, banklar veya daha farklı yaratıcı ürünlerle eğlenceli bir odak noktası haline getirebilirsiniz.

koridor dekorasyonu

Antre ve Koridor Dekorasyonu özetle, evlerimizin giriş alanlarında bulunan antre ve sıklıkla odalar arası geçiş görevi gören koridorların daha işlevsel hale getirilerek, görsel anlamda daha çekici, göze hoş gelen şekilde dekore edilmesidir. Şöyle düşünelim, evimize gelen bir misafiri ilk karşılayan alan genelde antrelerimizdir. İlk bakış, ilk görüş oldukça önemlidir. Eğer bir tarzınız olduğunu göstermek istiyorsanız, evleriniz dekore etmeye antre ve koridor dekorasyonu ile başlamanızı tavsiye ederiz. Ek olarak, bu alanlar daha işlevsel daha fonksiyonel olarak kullanılarak size ekstra depolama alanları ve beraberinde ekstra seçenekler getirecektir.

Eğer antre dekorasyonunda yardıma ihtiyaç duyuyorsanız, Hometsy ekibi tarafından hazırlanmış Antre Dekorasyonu paketimizi inceleyebilirsiniz.

Antre Dekorasyonunda Renk Seçimi

Antrenizde yaptığınız dekorasyon çalışmalarına başlarken öncelikle ne istediğinize karar vermelisiniz. Eğer cevabınız evimin girişinin daha büyük ve daha ferah hissettirmesini istiyorum ise, genel olarak açık renk tonları tercih etmelisiniz. Buna ek olarak, parça parça kullanılacak zıt ve koyu renkler size tam olarak istediğiniz dekoratif görüntüyü verecektir.

antre halı tavsiyesi

Dekore edeceğiniz antre ve koridorlar dar ve bununla birlikte koyu renkler sizi korkutuyorsa, sırasınca dizilmiş spotlar veya sarkıt lambalar kullanabilirsiniz. En trend koridor renklerimiz ise bu sıralar yeşil ve gri tonlarımızdır. Antreler penceresiz olduğundan dolayı aydınlatma üzerinde biraz fazla yoğunlaşmalıyız. Aydınlatmaları sadece tavanda değil duvarlarımızda da kullanabiliriz. Bunun yanı sıra duvarımızın bir köşesinde ayna kullanarak ışıklandırmayı güçlendirebiliriz. Antre ve Koridor dekorasyonu tercihlerinizde geleneksel olarak dizayn etmek isterseniz eğer cam avizede tercih edebilirsiniz.

Dekorasyonda İşlev mi Biçim mi?

Ev Dekorasyonunda sıklıkla karşılaşılan sorulardan birisi işlev mi biçimmi sorusudur. Şıklık,  görsellik gibi kavramları arkada bıraktıktan sonra sırada kullanım alanını işlevselliğini arttırabilmektedir.

Koridorlar genel olarak dar bir kısım olduğu için dekore edilirken her alan çok değerlidir. Dolap gibi işlevselliği arttıran mobilyalar olmayışı kendimize kullanım alanı oluşturamayacağımız anlamına gelmez. Duvara monte edilen malzemelerle harikalar yaratabilirsiniz. Elbette ki mümkün. Koridor dekorasyonunda genel olarak pratik ve hayal gücü kullanmamız gerekecektir. Şık ayakkabılıklar, koridor tezgahları gibi yaratıcı fikirlerle kullanım alanlarını oldukça fazlalaştırabiliriz. İşlevsellik konusunu da hallettikten sonra boş kalan duvarlarınızı konuşturun. Aile fotoğraflarınızı olan çerçeveleriniz, tablolar, duvar süsleri gibi bir sürü fikir ile donatabilir antre ve koridor dekorasyonunuzu eşsiz kılabilirsiniz. Bu eşsiz fikirlerinize eşlik etmek ve birlikte zevkleri konuşturmak bizim için çok değerli olacaktır.

Değerlendirme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir